Kolejna wygrana w sparingu. W środę z Legionovią

W kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi pokonała Escolę Warszawa 4-1.

Pierwsza bramka padła po składnej akcji zespołowej. Patryk Strus wyłożył na 16 metr piłkę Marcinowi Rawskiemu, który strzałem przy słupku nie dał szans golkiperowi Escoli. Na 2-0 podwyższył Kamil Hernik ponownie po zagraniu Strusa. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie prostopadłą piłkę od Konrada Paterka otrzymał Jakub Chrzanowski, który w sytuacji sam na sam po raz trzeci umieścił futbolówkę w siatce. Czwartą bramkę ponownie zdobył Chrzanowski, któremu po raz kolejny dobrze dogrywał Paterek. Rywale jedynego gola zdobyli z rzutu karnego.
Przez cały mecz przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji. Bramek mogło paść zdecydowanie więcej, jednak zawiodła skuteczność. Warto odnotować, że rzutu karnego dla naszego zespołu nie wykorzystał Piotr Skałbania.
W Pilicy po raz kolejny testowany był Karol Worach, który ostatnio występował w Mszczonowiance Mszczonów, a wcześniej m.in. w Polonii Warszawa.
W kolejnym sparingu Pilica zmierzy się w środę 21 lutego z II-ligową Legionovią Legionowo.

Escola Warszawa – Pilica Białobrzegi 1-4 (0-2)
Bramki: Rawski 5, Hernik 17, Chrzanowski 50, 70.
Pilica: Przyrowski - Kacperkiewicz, Jaworski, Janowski, Sadzik, Karasek, Rawski, Hernik, Śliwiński, Strus, Bykowski oraz Stanisławski, Grodecki, Skałbania, Paterek, Majdaszewski, Worach, Kencel, Chrzanowski.