Wygrana z liderem. W sobotę z Unią

obrazek uniwersalny artykulW meczu XIV kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 2-1.
W spotkaniu z Lechią nie mógł zagrać jedynie z powodu choroby Mikołaj Napora.
Pierwsza połowa nie była rozgrywana w jakimś zawrotnym tempie, gospodarze oczywiście prowadzili grę, a nasz zespół nastawił się na grę z kontry i po właśnie takich akcjach dobrych okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystali m.in. Oskar Wojtysiak czy też Mateusz Cichocki. Mimo dobrych okazji do przerwy nie było bramek.
Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, jednak z biegiem czasu nasz zespół zaczął coraz mocniej atakować. W 66 minucie doszło do poważnej kontrowersji, kiedy to w polu karnym faulowany był Adrian Kazimierczak i sędzia nie podyktował rzutu karnego. Na naszej ławce najmocniej protestował nasz trener po czym otrzymał czerwoną kartkę i został odesłany na trybuny. Ta sytuacja jeszcze mocniej zmobilizowała nasz zespół i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 76 minucie po kolejnej kontrze kolejny rezerwowy w tym meczu Nicolas Dohojda znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i delikatną „podcinką” wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Dwie minuty później było już 2-0 dla Pilicy. Tym razem Aleksander Stawiarz znalazł się w doskonałej sytuacji i pewnym uderzeniem wyprowadził nasz zespół na dwubramkowe prowadzenie. W 86 minucie po brutalnym faulu w środkowej strefie boiska czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Lechii Gogol i gospodarze kończyli to spotkanie w osłabieniu. Już w doliczonym czasie gry Lechia po dalekim wrzucie z autu i strzale Cyrana zdobyła honorową bramkę, jednak po tej akcji sędzia zakończył mecz i Pilica zdobyła sensacyjnie bardzo ważne trzy punkty, które z pewnością znacznie poprawią morale w zespole.
Brawo drużyna, oby tak dalej!
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na własnym stadionie z Unią Skierniewice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 4 listopada o godzinie 14. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz!

Lechia Tomaszów Maz. – Pilica Białobrzegi 1:2 (0:0)
Bramki: Cyran 90+6 - Dohojda 76 Stawiarz 78
Pilica: Jerke - Zborowski, Walasek, Kacprzycki, Kapela, Bryszewski, Zawadzki, Michalski, Wojtysiak (60 Kazimierczak), Stawiarz (82 Cegiełka), Cichocki (55 Dohojda)