Wysoka porażka z Unią. W sobotę do Grodziska

obrazek uniwersalny artykulW meczu XV kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Unią Skierniewice 0-4.
W spotkaniu z Unią z różnych powodów (kartki, choroby) nasz zespół zagrał bardzo osłabiony brakiem Kacpra Kacprzyckiego, Oskara Wojtysiaka, Mateusza Cichockiego oraz Mikołaja Napory.
Od początku meczu widać było, że zdecydowanie aktywniejszą stroną byli goście ze Skierniewic, którzy częściej byli przy piłce i z każdą kolejną minutą stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramkę Michała Jerke. Nasz zespół dość długo wychodził z tych ataków obronną ręką, jednak ta sytuacja zmieniła się w 35 minucie, kiedy to po rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym znalazł się Dudziński i precyzyjnym uderzeniem wyprowadził gości na prowadzenie. Niestety jeszcze przed przerwą Unia objęła dwubramkowe prowadzenie, kiedy to po kolejnym „kornerze” tym razem Sabiłło wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową skierował futbolówkę do siatki Pilicy.

Druga połowa wydawało się, że będzie inna i to nasz zespół ruszy do ataków. Początkowo rzeczywiście tak było, jednak brakowało precyzji przy uderzeniach Aleksandra Stawiarza, Bartosza Zawadzkiego czy też Bartłomieja Michalskiego, którego strzał z dalszej odległości obronił golkiper przyjezdnych. Niestety w 69 minucie popularny „Berni” po faulu otrzymał drugą żółtą kartkę i nasz zespół od tego momentu grał w osłabieniu. Pięć minut później goście zadali ostateczny cios, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne najlepiej na dalszym słupku ustawiony był Sulikowski i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki Pilicy. Na domiar złego już w doliczonym czasie gry po bardzo podobnej akcji goście zdobyli jeszcze jednego gola, którego autorem był Becht i tym samym zakończył strzelanie w tym meczu.
Niestety po dobrym meczu w Tomaszowie przyszła kolejna porażka, jednak w dalszym ciągu trzeba walczyć, bo w dalszym ciągu wszystko zależy od nas samych! Panowie, głowa do góry i walczymy w kolejnych meczach!
W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 11 listopada o godzinie 13.

Pilica Białobrzegi – Unia Skierniewice 0-4 (0-2)
Bramki: Dudziński 35, Sabiłło 44, Sulikowski 74, Becht 90+2
Pilica: Jerke – Kilianek, Walasek, Kapela (85 Chojczak), Zborowski (78 Sokół), Michalski, Zawadzki (60 Głowacki), Bryszewski, Dohojda (78 Świątek), Kazimierczak (78 Piasek), Stawiarz