Wygrana z Łomżą na koniec rundy. Za tydzień z Victorią

obrazek uniwersalny artykulW meczu XVII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Łks Łomża 2-0.
W spotkaniu z Łks Łomża trener Marcin Sikorski miał do dyspozycji wszystkich zawodników.
Pierwsza połowa zaczęła się od ataków gości, którzy raz za razem atakowali bramkę Pilicy w której czujnie spisywał się Bartosz Ziółko. Nasz zespół chwilami rozpaczliwie się bronił, a gościom zdecydowanie brakowało skutecznego wykończenia pod naszą bramką. Nasz zespół starał się kontratakować, jednak tak naprawdę niewiele wychodziło w tej części gry naszym zawodnikom. Mimo przewagi rywali do przerwy bramek nie zobaczyliśmy.
Druga połowa zaczęła się znakomicie dla naszego zespołu. Już w 51 minucie Oskar Wojtysiak otrzymał prostopadłe podanie wykorzystując błąd defensywy z Łomży i zagrał do dobrze ustawionego Aleksandra Stawiarza, któremu pozostało jedynie dopełnić formalności i tym samym wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie. Po stracie gola goście ruszyli do odrabiania strat, jednak w trudnych warunkach atmosferycznych z każdą kolejną minutą coraz trudniej było o składne akcje na dość grząskim boisku. Dodatkowo nasz zespół bardzo mądrze się bronił i wyprowadzał raz za razem kontry i po jednej z nich ostatecznie zamknął ten mecz. W 81 minucie w polu karnym gości powstało ogromne zamieszanie i po zagraniu wprowadzonego w drugiej połowie Adriana Kazimierczaka najbliżej bramki gości znalazł się Bartek Zawadzki, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Po stracie drugiego gola nasz rywal wyraźnie „opadł” z sił i nie był w stanie zdobyć choćby honorowego trafienia, chociaż ambicji i woli walki nie można nikomu odmówić. Wynik nie uległ już zmianie i Pilica odniosła pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w tej rundzie opuszczając tym samym ostatnie miejsce w tabeli.
Brawo drużyna, brawo Pilica!
Nie był to ostatni akcent tej jesieni, bowiem zagramy jeszcze jedno spotkanie awansem z rundy wiosennej. Na własnym stadionie zmierzymy się z Victorią Sulejówek. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 25 listopada o godzinie 13.30. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz!

Pilica Białobrzegi – Łks Łomża 2-0 (0-0)
Bramki: Stawiarz 51, Zawadzki 81
Pilica: Ziółko – Kapela, Kacprzycki, Walasek, Zborowski (83 Piasek), Bryszewski, Zawadzki, Chojczak (83 Kilianek), Wojtysiak (72 Dohojda), Cichocki (63 Michalski), Stawiarz (72 Kazimierczak)