Wysoka porażka z Olimpią. W niedzielę z rezerwami Legii

obrazek uniwersalny artykulW meczu XIV kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Olimpią Zambrów 0-5.
W spotkaniu z Olimpią z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Hubert Jakubiec, Wojciech Sokół oraz Bartłomiej Michalski.
Pierwsza połowa toczyła się z lekką przewagą gości, którzy udokumentowali to strzeleniem gola w 12 minucie, kiedy to w polu karnym faulowanym był jeden z graczy Olimpii i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Jakimiuk. Nasz zespół próbował odpowiedzieć, stwarzał groźne okazje, jednak albo brakowało precyzji albo dobrze spisywał się golkiper przyjezdnych.
Druga połowa zaczęła się od ataków Pilicy, nasz zespół zepchnął gości do defensywy i gdy wydawało się, że wyrównanie jest blisko Olimpia po jednej z akcji w 62 minucie po dośrodkowaniu w pole karne gola głową z bliskiej odległości zdobył Trukhan. Po jego stracie Pilica ruszyła jeszcze mocniej i miała kolejne okazje m.in. strzał w poprzeczkę Janka Głowackiego lub po rzucie rożnym defensor Olimpii wybił piłkę tuż przed linią bramkową. Jednak w samej końcówce Pilica straciła kolejne bramki. Najpierw w 85 minucie błąd naszej defensywy wykorzystał Gojko, a chwilę później rezerwowy Kozaczuk zdobył czwartego gola. W 90 minucie nasz zespół po indywidualnej akcji dobił Gojko i mecz zakończył się wysoką porażką Pilicy.
Po meczu z Olimpią do dymisji podał się trener Pilicy Marcin Sikorski. Trenerze, dziękujemy za blisko 2-letnią współpracę w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej.
Nazwisko nowego szkoleniowca będzie znane na początku przyszłego tygodnia.
W następnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Legią II Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 14.

Pilica Białobrzegi – Olimpia Zambrów 0-5 (0-1)
Bramki: Jakimiuk 12 z karnego, Turkhan 62, Gojko 85, 90, Kozaczuk 86
Pilica: Ziółko – Kapela, Kacprzycki (64 Stawiarz), Walasek, Koterwas, Bryszewski (46 Chojczak), Zawadzki, Nowak (73 Dohojda), Cichocki (73 Głowacki), Wojtysiak (82 Zborowski), Kazimierczak