Remis z Pelikanem. Za tydzień derby z Bronią

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu XXVI kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na własnym stadionie z Pelikanem Łowicz 1-1.
W meczu z Pelikanem nie mógł zagrać jedynie Wojciech Sokół, a na rozgrzewce przedmeczowej kontuzji doznał Mateusz Cichocki, którego w ostatniej chwili w składzie zastąpił Kacper Koterwas.
Pierwsza połowa lepiej zaczęła się dla gości z Łowicza, którzy bardzo szybko bo już w 10 minucie objęli prowadzenie po celnym uderzeniu swojego najlepszego strzelca Sołtysińskiego. Pilica szybko próbowała odpowiedzieć i również miała dobre okazje do wyrównania. Najbliżej wyrównania była po strzale Oskara Wojtysiaka, kiedy to piłka ostatecznie odbiła się od słupka i nie wpadła do siatki. Goście również mieli swoje sytuacje, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa to od samego początku ataki podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego, którzy raz za razem próbowali w najróżniejszy sposób doprowadzić do wyrównania, jednak dość długo defensywa gości bardzo skutecznie się broniła przed utratą gola. Jednak w 74 minucie nasz zespół dopiął swego, kiedy to po centrze z rzutu rożnego w polu karnym najprzytomniej zachował się Aleksander Stawiarz i skierował piłkę do siatki. Po strzeleniu gola jeszcze mocniej ruszyliśmy do przodu chcąc za wszelką cenę zdobyć zwycięskiego gola. Dobra okazje mieli m.in. Kazimierczak, Stawiarz, ale ostatecznie nie udało się zdobyć zwycięskiego gola i mecz zakończył się podziałem punktów.
Szkoda, bo przy odrobinie szczęścia można było to spotkanie wygrać. Jednak cały czas nadzieja na utrzymanie jest i trzeba walczyć w każdym kolejnym meczu.
W następnej kolejce Pilica zmierzy się na wyjeździe z derbowym meczu z Bronią Radom. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 27 kwietnia o godzinie 17.

Pilica Białobrzegi – Pelikan Łowicz 1-1 (0-1)
Bramki: Stawiarz 74 – Sołtysiński 10
Pilica: Jerke – Kapela, Walasek, Chojczak, Zborowski, Michalski (80 Zawadzki), Koterwas (63 Bryszewski), Nowak (63 Dohojda), Wojtysiak (80 Głowacki), Kazimierczak, Stawiarz