Składka członkowska

Walne Zebranie Członków ustaliło na 2017 rok składkę członkowską w wysokości 100zł.

UWAGA! Składkę należy wpłacać OSOBIŚCIE w biurze Pilicy.

Minimalna porażka w Tomaszowie

W kolejnym sparingu rozegranym w ramach przygotowań do rozgrywek w IV lidze Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z III-ligową Lechią Tomaszów Mazowiecki 2-3. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Tomaszowianie grali spokojną piłkę i realizowali założone cele. Już w 8 minucie objęli prowadzenie. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez jednego z defensorów arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnym strzałem na gola zamienił Żytek. Pilica próbowała grać z kontry, ale niewiele z tego wynikało. Większość akcji zatrzymywali defensorzy gospodarzy na własnym przedpolu. Drugi gola padł w 35 minucie. Po zagraniu Mireckiego futbolówkę z bliskie odległości do siatki skierował Płonka.
Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana, a większość akcji toczyła się w środkowej strefie boiska. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Nasz zespół zagrał bardziej odważnie chcąc tym samym zdobyć kontaktową bramkę. Jednak to gospodarze zdobyli kolejną bramkę. Prostopadłą piłkę w pole karne zagrał Golański do dobrze wychodzącego na pozycję Lewińskiego. Ten sprytnie oszukał wybiegającego do niego golkipera i ze spokojem posłał piłkę po ziemi do pustej bramki. Po tym golu w szeregach gospodarzy wkradł się „luz”, co skrzętnie wykorzystał nasz zespół. Najpierw w 84 minucie w polu karnym faulowany był Maciej Kencel. Jedenastkę na bramkę zamienił Damian Stanisławski. Ten sam zawodnik dwie minuty później atomowym strzałem z ok. 20 metrów po raz drugi pokonał golkipera gospodarzy. Więcej bramek w tym meczu nie padło.
Należy podkreślić, że mimo upalnej pogody obydwa zespoły stworzyły niezłe widowisko. Widać było, że Lechia jest na trochę innym etapie przygotowań niż nasz zespół. Mimo porażki, cieszy chęć zaangażowania i podjętej walki z wyżej notowanym przeciwnikiem. Oby takie samo zaangażowanie było w meczach ligowych.
W naszym zespole z różnych przyczyn nie mogli zagrać Piotr Skałbania, Rafał Białecki, Sebastian Przyrowski, Kamil Hernik i Marcin Rawski.
Po raz pierwszy zagrali testowani dzisiaj bramkarz Marcin Marcinkowski (Polonia Warszawa) oraz Patryk Strus (Widzew Łódź). O tym czy zostaną w zespole przekonamy się w najbliższych dniach.
Cieszy również fakt powrotu do zespołu Adriana Karaska, który jeszcze w ubiegłym tygodniu trenował w Broni Radom. Ostatecznie popularny „Karas” zostaje w naszym klubie na przyszły sezon. W zespole gości zagrał Piotr Kornacki, zawodnik Pilicy, który prawdopodobnie zostanie zawodnikiem Lechii.
- Do ligi zostało jeszcze dwa tygodnie. Cały czas monitorujemy rynek i tak jak wspominałem wcześniej nowi zawodnicy jeszcze się pojawią w drużynie. Są to znani zawodnicy, których testować nie musimy – dodaje prezes Jacek Kacprzak.
Następny sparing Pilica rozegra prawdopodobnie w środę 2 sierpnia na własnym boisku, a rywalem będzie Ceramika Paradyż.
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pilica Białobrzegi 3:2 (2:0)
Bramki: Żytek 8-karny, Płonka 35, Lewiński 79 – Stanisławski 84-karny, 86

Pilica: Marcinkowski - Kencel, Karasek, Jaworski, Janowski, Bykowski, Majdaszewski, Śliwiński, Paterek, Eunwo, Stanisławski oraz Strus, Sadzik, Kacperkiewicz.