Nie było litości w Dzień Niepodległości. Za tydzień z Łomżą

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu XVI kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki aż 0-6.
W meczu z Pogonią z różnych powodów (kartki, choroby) nie mogli zagrać Michał Bryszewski, Patryk Walasek oraz Mikołaj Napora. W bramce Michała Jerke zastąpił Bartosz Ziółko.
Pierwsza połowa, a w zasadzie jej cały przebieg toczony był pod dyktando gospodarzy, którzy są jednym z faworytów do awansu do II ligi. Już w 8 minucie po zagraniu z prawej strony boiska Sommerfeld z bliskiej odległości wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Osiem minut później ten sam zawodnik w bardzo podobnej sytuacji zdobył drugiego gola. Gospodarze cały czas prowadzili grę i tak naprawdę tylko brakiem skuteczności możemy zawdzięczać, że więcej bramek nie padło w tej części gry.
Druga połowa to jeszcze większa dominacja gospodarzy. W 49 minucie Zinkevych podwyższył prowadzenie i stało się jasne, że nasz zespół punktów z Grodziska nie przywiezie. Ten sam zawodnik jednak w 57 minucie zmarnował rzut karny (obronił Ziółko), jednak już cztery minuty później szybko się zrehabilitował zdobywając kolejnego gola. W 67 minucie na 5-0 wynik podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Odolak, a wynik meczu w 77 minucie ustalił Lis.
Czy jakiś dodatkowy komentarz jest jeszcze potrzebny? Otóż tak! Do końca rundy zostały dwa mecze u siebie z Łks Łomża oraz Victorią Sulejówek. Cały czas wszystko jest w naszych rękach i nogach, jednak musimy zacząć punktować!
Kolejny mecz Pilica rozegra w sobotę 18 listopada o godzinie 13 u siebie z Łks Łomża. Serdecznie wszystkich kibiców zapraszamy na to spotkanie!

Pogoń Grodzisk Maz. – Pilica Białobrzegi 6-0 (2-0)
Bramki: Sommerfeld 8, 16, Zinkevych 49, 61, Odolak 67, Lis 77
Pilica: Ziółko – Kapela (87 Światek), Kilianek, Kacprzycki, Zborowski (66 Sokół), Michalski, Zawadzki (66 Cegiełka), Cichocki, Wojtysiak (71 Kazimierczak), Głowacki (46 Dohojda), Stawiarz