Wygrana z Ząbkovią. W środę z Mazowszem

zabkovia2019W kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej Pilica Białobrzegi pokonała IV-ligową Ząbkovię Ząbki 2-0.
Pierwsza połowa toczyła się w dość szybkim tempie z obydwu stron. Pierwszą okazję miał Konrad Paterek jednak zabrakło odpowiedniego wykończenia. Następnie dobrą okazję miał Michał Kucharczyk, lecz on również uderzył nad bramką. Goście z Ząbek wyprowadzali groźne kontry, jednak nasza obrona bardzo szybko przerywała je jeszcze przed polem karnym. Wreszcie w 33 minucie po kolejnej składnej akcji piłka trafiła pod nogi Marcina Rawskiego, ten uderzył na bramkę, a tor lotu futbolówki delikatnie zmienił Kucharczyk i dzięki temu Pilica objęła prowadzenie. Do przerwy mimo kilku dobrych okazji wynik nie zmienił się.
W drugiej połowie nasza przewaga jeszcze się zwiększyła jednak w dalszym ciągu pod bramką przeciwnika była duża nieskuteczność. Na bramkę uderzali kolejno Piotr Skałbania, Bartosz Zawadzki czy też wprowadzony w drugiej części Damian Stanisławski. Ten ostatni wreszcie w 77 minucie podwyższył prowadzenie po prostopadłym zagraniu od Marcina Bykowskiego. Pomimo iż gra zrobiła się jeszcze bardziej otwarta to więcej goli w tym spotkaniu nie padło.
W meczu nie zagrał jeszcze pozyskany z Victorii Sulejówek Michał Dobkowski, ale uspokajamy kibiców, że gracz ten będzie do dyspozycji trenera Tomasza Grzywny na pierwszy mecz ligowy z Prochem Pionki.
W sparingu zagrał zaś Marcin Bykowski, wychowanek klubu, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Promnie. „Byku” zostaje w Pilicy i podobnie jak Filip Kacperkiewicz po roku gry w innym klubie wraca do naszej drużyny.
Jak już wcześniej wspominaliśmy w Pilicy nie będzie występował inny wychowanek, Bartłomiej Sadzik. Gracz ten postawił zbyt wygórowane warunki finansowe, których klub nie był w stanie spełnić. W Pilicy również nie będzie grał testowany od dłuższego czasu Jakub Staros (Laura).
Tym samym kadra na nowy sezon wydaje się być zamknięta i liczyć będzie 21 zawodników. Jednak jeśli na rynku pojawi się dobry zawodnik, który wzmocni jeszcze rywalizację w zespole to prezesi klubu zapowiadają, że kadra zostanie powiększona o dodatkowe miejsce.
W następnym meczu sparingowym Pilica zagra w Grójcu z Mazowsze. Spotkanie rozegrane zostanie w środę 7 sierpnia o godzinie 18.

Pilica Białobrzegi - Ząbkovia Ząbki 2:0 (1:0)
Bramka: Kucharczyk 33, Stanisławski 77.
Pilica: Pieniążek - Kencel, Jaworski, Białecki, Klinicki, Paterek, Michalski, Zawadzki, Kucharczyk, Rawski, Skałbania oraz Brożyna, Sapała (bramkarze), Stanisławski, Staros, Szczodry, Bykowski, Kacperkiewicz, Karasek.