Wygrana z Drogowcem. Za tydzień do Karczewa

obrazek uniwersalny artykulW meczu XI kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Drogowca Jedlińsk 2-0. W meczu z Drogowcem za nadmiar żółtych kartek pauzował Michał Janowski, natomiast po karencji za kartki wrócił do składu Rafał Białecki.

Pierwsza połowa znakomicie zaczęła się dla podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego. Już w 6 minucie Kamil Hernik zagrał prostopadłą piłkę do Konrada Paterka, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Później gra nieco „stanęła”. Goście nastawieni na kontry próbowali się odgryźć jednak nasza obrona grała bardzo dobrze nie dopuszczając do groźnych sytuacji. Jeszcze pod koniec tej części strzał z ok. 20 metrów Hernika obronił golkiper Drogowca.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Jednak w 50 minucie goście mieli dobrą okazję do wyrównania jednak napastnik gości minimalnie chybił uderzając piłkę głową nad bramkę. Później w kolejnej dobrej okazji znalazł się Paterek jednak tym razem w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem z Jedlińska minimalnie chybił. Goście cały czas groźnie kontratakowali jednak zdecydowanie w tym meczu brakowało im dokładności. Nasza drużyna cały czas dążyła do podwyższenia rezultatu. Po jednej z akcji i strzale Piotrka Skałbania piłka trafiła w słupek, a chwilę później po raz kolejny górą okazał się bramkarz gości. Jednak w 86 minucie skapitulował po raz drugi. Po dośrodkowaniu w pole karne i ogromnym zamieszaniu najprzytomniej zachował się wprowadzony w drugiej połowie Daniel Witak, który z bliskiej odległości zdobył drugiego gola. Po tym ciosie goście już nie byli w stanie podjąć walki, a na dodatek w samej końcówce po uderzeniu Marcina Bykowskiego piłka kolejny raz trafiła w słupek. Wynik nie uległ już zmianie i dzięki temu odnieśliśmy kolejne zwycięstwo w lidze.
Dzięki wygranej w dalszym ciągu zajmujemy pozycję lidera w IV lidze. Brawo Panowie oby tak dalej!
Za tydzień w kolejnym spotkaniu zmierzymy się na wyjeździe z Mazurem Karczew. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 21 października o godzinie 15.

Pilica Białobrzegi – Drogowiec Jedlińsk 2-0 (1-0)
Bramki: Paterek 6, Witak 86
Pilica: Przyrowski - Kacperkiewicz, Jaworski, Białecki, Rawski, Majdaszewski (46 Witak), Hernik, Skałbania, Paterek (68 Śliwiński), Strus, Bykowski