Wygrana z Oskarem. Wracamy na fotel lidera!

pilica oskar 28102017W meczu XIII kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Oskar Przysucha 1-0.

W meczu z Oskarem nie mogli wystąpić Rafał Białecki, Adrian Karasek (kontuzje) oraz Filip Kacperkiewicz (kartki).

Pierwsza połowa to przewaga w posiadaniu piłki przez Pilicę jednak nie przekładało się to na dogodne sytuacje bramkowe. Goście z każdą upływającą minutą coraz śmielej sobie poczynali i to oni mieli bardzo dobrą okazję do zdobycia gola. W 40 minucie po błędzie naszej obrony Śliwiński znalazł się w sytuacji sam na sam z Sebastianem Przyrowskim, jednak górą okazał się nasz golkiper. Pilica pierwszy groźny strzał oddała dopiero w 43 minucie, kiedy to Wołodymir Majdaszewski uderzył nad bramką gości.

Druga połowa to już zdecydowana dominacja Pilicy. Od początku tej części nasz zespół atakował bramkę gości. Sporo ożywienia wprowadził wprowadzony w drugiej części Konrad Paterek. To właśnie ten zawodnik miał dobrą okazję do zdobycia gola, jednak w ogromnym zamieszaniu w ostatniej chwili defensorzy Oskara wybili piłkę nad bramką. Następnie na bramkę Oskara uderzali kolejno Piotrek Skałbania, Kamil Hernik oraz kolejny wprowadzony rezerwowy Damian Stanisławski. Jednak decydującym momentem była 79 minuta spotkania. Nasz zespół wymienił w środkowej strefie boiska kilka szybkich podań, obrońcy gości pogubili się i po prostopadłym zagraniu na czystą pozycję wyszedł Kamil Hernik, który w sytuacji sam na sam z golkiperem Oskara nie dał mu żadnych szans. Po zdobyciu gola nasz zespół nie cofnął się, tylko dążył do podwyższenia rezultatu. Jednak zamiast podwyższenia wyniku, Oskar po jednej z kontr mógł doprowadzić do wyrównania. Po raz kolejny strzał zawodnika gości obronił Przyrowski. Więcej goli nie padło w tym meczu i Pilica odniosła zasłużone zwycięstwo z bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Po tej wygranej i jednocześnie porażki poniesionej przez Broń nasz zespół po tygodniowej nieobecności wrócił na fotel lidera IV ligi. Brawo drużyna, oby tak dalej!

W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 4 listopada o godzinie 11.