Wygrana z rezerwami Jagiellonii. W sobotę z Bełchatowem

obrazek uniwersalny artykulW meczu V kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe rezerwy Jagiellonii Białystok 3-2.
W spotkaniu w Białymstoku nie mógł zagrać w dalszym ciągu nie potwierdzony do gry w naszym zespole Mikołaj Napora (czekamy na jego certyfikat z poprzedniego klubu z Cypru). Na ławce rezerwowych usiadł zaś powracający do naszego zespołu Aleksander Stawiarz.
Pierwsza połowa toczyła się w zdecydowanej większości z przewagą gospodarzy, którzy prowadzili grę i mieli tak naprawdę więcej sytuacji do objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. Gdy wydawało się, że w tej części nie padną bramki nastała 41 minuta meczu. Wtedy to błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy popełnił golkiper gospodarzy, piłka trafiła do Oskara Wojtysiaka, który ładnym uderzeniem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.
Druga połowa obfitowała w bardzo dużo emocji. Od początku do wyrównania dążyły rezerwy Ekstraklasowicza, jednak długo nasz zespół bardzo mądrze i szczęśliwie się bronił aż do 68 minuty. Wtedy to po zagraniu w pole karne Pilicy najlepiej ustawiony był Wojdakowski, który z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. Nasz zespół jednak szybko odpowiedział, bo już po dwóch minutach. Wtedy to ładną akcję przeprowadził wprowadzony w drugiej połowie duet napastników Adrian Kazimierczak i Aleksander Stawiarz i ten drugi mocnym uderzeniem ponownie wyprowadził Pilicę na prowadzenie. W 82 minucie było już 3-1. W pole karne wbiegł z piłką Kazimierczak i po oddaniu strzału zdaniem arbitra tego meczu był faulowany i następnie nasz zespół otrzymał rzut karny. Jego pewnym wykonawcą okazał się ponownie Stawiarz. Niestety cztery minuty później gospodarze za sprawą Zyśka zdobyli kontaktową bramkę i do końca trzeba było walczyć o trzy punkty. Jeszcze w samej końcówce meczu rezerwy Jagiellonii miały doskonałą okazję do wyrównania, jednak bardzo dobrze sytuacyjny strzał obronił Michał Jerke i ostatecznie spotkanie zakończyło się bardzo ważnym zwycięstwem, bo pierwszym w tym sezonie naszego zespołu.
W kolejnym meczu Pilica zagra u siebie z Gks-em Bełchatów. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 2 września o godzinie 16. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz!
Zachęcamy również do obejrzenia skrótu z dzisiejszego spotkania, który znajduje się pod linkiem:

Jagiellonia II Białystok - Pilica Białobrzegi 2:3 (0:1)
Bramki: Wojdakowski 68, Zyśk 86 -Wojtysiak 38, Stawiarz 70, 82 z karnego
Pilica: Jerke - Kacprzycki (71 Kilianek), Walasek, Kapela, Zborowski, Zawadzki, Michalski, Dohojda (64 Cegiełka), Chojczak (46 Kazimierczak), Wojtysiak (55 Piasek), Głowacki (55 Stawiarz)