Remis po karnych z rezerwami Legii. W niedzielę do Łowicza

obrazek uniwersalny artykulW meczu VIII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na własnym stadionie z Legią II Warszawa 1-1.
W spotkaniu z Legią II nie mógł zagrać jedynie Bartłomiej Michalski. W bramce po raz pierwszy pojawił się Bartosz Ziółko.
Pierwsza połowa praktycznie do samego jej zakończenia można nazwać, że była bardzo „badawcza”. Obydwa zespoły co prawda nie można powiedzieć, że nie stwarzały sobie szczególnie klarownych okazji do zdobycia gola aż do 40 minuty spotkania, która była w dodatku bardzo kontrowersyjna. W polu karnym padł Sokołowski, który został desygnowany do gry w rezerwach podobnie jak Kobylak, Rose czy też Kharatin. Sędzia główny tego meczu podyktował rzut karny dla gości mimo ogromnych pretensji naszych zawodników, a w dodatku ukarał dwóch naszych piłkarzy żółtymi kartkami. Jedenastkę wykorzystał Ryczkowski i goście objęli prowadzenie w tym meczu.
Druga połowa była zdecydowanie aktywniejsza z obydwu stron, a bramkarza rezerw Legii próbowali pokonać Oskar Wojtysiak, Aleksander Stawiarz czy też Patryk Walasek, jednak dość długo ta sztuka im się nie udawała. Aż przyszła 68 minuta, kiedy to w polu karnym powalony został Stawiarz i tym razem sędzia bez wahania podyktował kolejną jedenastkę, której pewnym wykonawcą okazał się sam poszkodowany Aleks Stawiarz. Nasz zespół wyczuł swoją szansę i jeszcze mocniej przycisnął gości z Warszawy tym bardziej, że w 80 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Korczakowski (były zawodnik Pilicy) i ostatnie minuty goście grali w osłabieniu. Mimo to niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść i spotkanie zakończyło się podziałem punktów, choć z pewnością pozostał niedosyt i ogromna kontrowersja w postaci podyktowania rzutu karnego dla gości.
W kolejnym meczu Pilica zagra na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 24 września o godzinie 12.

Pilica Białobrzegi – Legia II Warszawa 1-1 (0-1)
Bramki: Stawiarz 68 z karnego – Ryczkowski 40 z karnego
Pilica: Ziółko – Kapela, Kacprzycki, Walasek, Zborowski, Bryszewski (59 Głowacki), Cichocki (59 Dohojda), Zawadzki, Wojtysiak, Kazimierczak (80 Napora), Stawiarz (86 Świątek)