Wygrana w pierwszym sparingu

obrazek uniwersalny artykulW pierwszym test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi pokonała II-ligowego Radomiaka Radom 2-1. Dla obu zespołów był to pierwszy test mecz tej zimy. Zarówno Radomiak, jak i Pilica rozpoczęły przygotowania w ubiegły poniedziałek. Pierwsza połowa to przewaga zespołu z Radomia, który jako pierwszy stworzył sobie dobre okazje do zdobycia bramki, jednak zdecydowanie brakowało odpowiedniego wykończenia. I to właśnie Radomiak wyszedł na prowadzenie w tym meczu.

Ładnym strzałem z dalszej odległości popisał się Winsztal, który pokonał Sebastiana Przyrowskiego. Dziesięć minut później nasz zespół doprowadził do wyrównania. Na 25 metrze faulowany był Piotr Skałbania. Do rzutu wolnego podszedł Kamil Hernik, który ładnym strzałem w samo okienka pokonał golkipera z Radomia. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie trener Radomiaka wymienił całą jedenastkę, a nasz trener wprowadził do gry również wszystkich rezerwowych. I już na początku tej części nasz zespół wyszedł na prowadzenie. W 51 minucie po zagraniu Huberta Śiwińskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Damian Stanisławski, który lobem pokonał bramkarza Radomiaka. Chwilę później Pilica mogła podwyższyć prowadzenie, jednak zabrakło precyzji przy wykończeniu ładnej akcji zespołowej. II-ligowiec z Radomia ruszył do ataków jednak w tej połowie już nie był tak stroną dominującą jak wcześniej. Dopiero w 80 minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Rafał Białecki wybił piłkę z linii bramkowej. Do końca meczu nasz zespół mądrze się bronił i wynik nie uległ już zmianie.
Śmiało można powiedzieć, że już na początku przygotowań nasza Pilica sprawiła dużą niespodziankę pokonując wyżej notowanego rywala. Jest to jednak początek przygotowań i trzeba przyznać, że wygrana cieszy, jednak przed naszym zespołem jeszcze bardzo dużo pracy.
W meczu z Radomiakiem z różnych przyczyn nie mogli zagrać Michał Janowski i Adrian Karasek.
Następny sparing Pilica rozegra w najbliższą sobotę na sztucznym boisku w Grójcu. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego będzie Mazovia Mińsk lub Avia Świdnik.

Radomiak Radom – Pilica Białobrzegi 1-2 (1-1)
Bramki: Winsztal 31 - Hernik 41, Stanisławski 51
Pilica: Przyrowski - Kacperkiewicz, Białecki, Jaworski, Kencel, Strus, Witak, Rawski, Hernik, Paterek, Skałbania oraz Śliwiński, Śliwowski, Majdaszewski, Bykowski, Stanisławski