Wygrana w Pruszkowie. Za tydzień z Pogonią

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu VIII kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe rezerwy Znicza Pruszków 2-1. W meczu w Pruszkowie z różnych względów nie zagrali Maciej Kencel, Adrian Karasek oraz Damian Stanisławski.

W pierwszej połowie nasz zespół posiadał inicjatywę, co przełożyło się na objęcie prowadzenia. W 10 minucie zza linii pola karnego uderzył Patryk Strus i piłka wpadła do siatki. Jeszcze w tej części Pilica próbowała podwyższyć wynik jednak gospodarze dobrze bronili dostępu do swojej bramki.

Druga połowa zaczęła się od ataków rezerw Znicza jednak nasz zespół dobrze się bronił a w 70 minucie podwyższył wynik. Rafał Białecki zagrał wzdłuż bramki piłkę do której doszedł Piotrek Skałbania i w pełnym biegu zdobył bramkę. W końcówce meczu goście za sprawą Dybca zdobyli kontaktową bramkę, jednak na więcej nie było ich stać tego dnia i nasz zespół mógł się cieszyć z kolejnych trzech zdobytych punktów.
Brawo Panowie za walkę i ambicję, dzięki czemu nadal jesteśmy liderem tabeli!
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 30 września o godzinie 15.

Znicz II Pruszków – Pilica Białobrzegi 1-2 (0-1)
Bramki: Dybiec 89 – Strus 10, Skałbania 70
Pilica: Przyrowski – Kacperkiewicz, Białecki, Jaworski, Janowski, Paterek, Witak, Strus (68 Hernik), Majdaszewski (80 Rawski), Śliwiński (85 Bykowski), Skałbania