Składka członkowska

Walne Zebranie Członków ustaliło na 2017 rok składkę członkowską w wysokości 100zł.

UWAGA! Składkę należy wpłacać OSOBIŚCIE w biurze Pilicy.

Pierwsza porażka w sezonie. Za tydzień z rezerwami Znicza

W meczu VII kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Błonianką Błonie 0-1.

Pierwsza połowa to optyczna przewaga naszych rywali. Jednak to nasz zespół jako pierwszy stworzył sobie dobre okazje do zdobycia gola, jednak brakowało odpowiedniego wykończenia. Goście wyprowadzali bardzo groźne kontrataki, jednak nasza obrona spisywała się bardzo dobrze. W 35 minucie jednak Błonianka wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki skierowanej na 10 metr pola karnego najwyżej wyskoczył Pater, który strzałem głową pokonał Sebastiana Przyrowskiego. Do końca tej części już niewiele się wydarzyło.
W drugiej połowie trener Maciej Śliwowski od razu dokonał trzech zmian. Na boisko weszli Damian Stanisławski, Maciej Kencel i Daniel Witak zastępując Rafała Białeckiego, Kamila Hernika oraz Wołodymira Majdaszewskiego. Od początku do odrabiana strat ruszył nasz zespół jednak goście bardzo dobrze się bronili i dodatkowo wyprowadzali groźne kontrataki. Nasz zespół jednak za wszelką cenę dążył do wyrównania. Dobre okazje mieli Piotrek Skałbania oraz Mateusz Jaworski jednak minimalnie przestrzelili. Po jednej z akcji Damian Stanisławski skierował piłkę do siatki jednak sędzia dopatrzył się faulu na obrońcy gości. Błonianka nastawiła się na grę z kontry i przeszkadzanie w rozgrywaniu piłki przez nasz zespół. W końcówce gra się zaostrzyła i po jednej z akcji nasz obrońca Maciej Kencel za popełniony faul otrzymał czerwoną kartkę, dodajmy dość pochopnie pokazaną przez arbitra tego spotkania. Należy podkreślić, że goście w końcówce mogli podwyższyć wynik jednak w naszej bramce czujnie stał Przyrowski i uchronił nasz zespół od wyższej przegranej.
Mimo wszystko sprawiedliwym wynikiem byłby remis, jednak tym razem to goście wykorzystali jeden błąd naszej defensywy i wywieźli trzy punkty z Białobrzegów.
Niestety po raz kolejny musimy podkreślić słabą postawę arbitrów. Uczciwie trzeba przyznać, że myli się w obydwie strony jednak pod koniec meczu ilość pochopnych kartek pokazana przez sędziego głównego z pewnością nie odzwierciedlała brutalności, której nie było na boisku.
- My chcieliśmy grać w piłkę, goście zaś przyjechali po punkty. Tym razem to oni byli górą, choć nie uważam, żeby mój zespół w jakimkolwiek elemencie był słabszy od przeciwnika – podsumował krótko trener Maciej Śliwowski.
W następnej kolejce Pilica zagra na wyjeździe z rezerwami Znicza Pruszków. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 23 września o godzinie 12.30. Wcześniej na naszym stadionie odbędzie się spotkanie w ramach rozgrywek o Puchar Polski, a rywalem Pilicy będzie Oskar Przysucha. Spotkanie rozpocznie się w środę 20 września o godzinie 16.
Pilica Białobrzegi – Błonianka Błonie 0-1 (0-1)
Bramka; Pater 35

Pilica: Przyrowski – Kacperkiewicz (82 Bykowski), Janowski, Jaworski, Białecki (46 Kencel), Strus (66 Paterek), Rawski, Hernik (46 Witak), Majdaszewski (46 Stanisławski), Śliwiński, Skałbania.