Składka członkowska

Walne Zebranie Członków ustaliło na 2017 rok składkę członkowską w wysokości 100zł.

UWAGA! Składkę należy wpłacać OSOBIŚCIE w biurze Pilicy.

Wygrana na inaugurację rundy

W XX kolejce spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Szydłowiankę Szydłowiec 3-2. W pierwszym meczu rundy wiosennej nie brakowało emocji.
W Pilicy z powodu kontuzji nie zagrał Zbigniew Obłuski, a na ławce rezerwowej byli Damian Stanisławski i Rafał Białecki, którzy również zmagali się z urazami.
Początek meczu należał do podopiecznych trenera Artura Kupca. Już w 4 minucie w polu karnym faulowany był Konrad Paterek. Jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Rawski. Po strzeleniu gola nasz zespół nadal atakował, a dobre okazje mieli Kamil Hernik i Piotr Skałbania. W 22 minucie na strzał z około 18 metrów zdecydował się Paterek, który płaskim uderzeniem po raz drugi pokonał bramkarza gości. Chwilę wcześniej kontuzji doznał Marcin Bykowski, którego zmienił Mateusz Zawisza. Po strzeleniu drugiego gola nasz zespół niepotrzebnie oddał inicjatywę Szydłowiance, które szybko to wykorzystała. W 31 minucie przed polem karnym faulowany był jeden z graczy gości. Do piłki podszedł Czarnota, który precyzyjnym uderzeniem nad murem zdobył kontaktową bramkę. Dziesięć minut później tej sam zawodnik po ładnym zagraniu ze skrzydła podprowadził to wyrównania. Do przerwy zatem był remis.
W drugiej połowie kontuzjowanego Sebastiana Przyrowskiego zastąpił Adrian Buklis, dla którego był to debiut w IV lidze na własnym stadionie. Od początku drugiej połowy mecz toczył się w dobrym tempie. Raz jedna, raz druga drużyna atakowała dzięki czemu mecz był otwarty. Jednak to nasz zespół miał groźniejsze okazje do zdobycia bramki. Najpierw po zamieszaniu w polu karnym strzał Hernika obronił bramkarz Szydłowianki, a następnie po dośrodkowaniu w pole karne i strzale Skałbani piłka odbiła się od słupka. Nasz zespół zachował jednak więcej sił i w samej końcówce zadał decydujący cios. W polu karnym znalazł się Piotr Kornacki, który idealnym podaniem obsłużył Kamila Hernika, a ten z najbliższej odległości zdobył zwycięską bramkę już w doliczonym czasie gry.
Trzeba przyznał, że szczęśliwie, ale mimo wszystko naszej drużynie należała się wygrana w tym spotkaniu.
Brawo chłopaki za walkę do samego końca!
Martwię trochę kontuzje Przyrowskiego i Bykowskiego, ale miejmy nadzieję, że tych zawodników zobaczymy w kolejnych spotkaniach.
Następne spotkanie ligowe Pilica rozegra w sobotę 11 marca o godzinie 15 w Białobrzegach. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Artur Kupca będzie Grom Warszawa.
Pilica Białobrzegi – Szydłowianka Szydłowiec 3-2 (2-2)
Bramki: Rawski (4-karny), Paterek (22), Hernik (90+2) - Czarnota (31, 41)
Pilica: Przyrowski (46 Buklis) – Janowski, Jaworski, Bykowski (20 Zawisza), Karasek, Paterek, Puton, Rawski, Kornacki, Hernik, Skałbania.