Składka członkowska

Walne Zebranie Członków ustaliło na 2017 rok składkę członkowską w wysokości 100zł.

UWAGA! Składkę należy wpłacać OSOBIŚCIE w biurze Pilicy.

Trzecia wygrana na wiosnę. W sobotę do Przysuchy

W spotkaniu XXII kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Orzeł Wierzbica 2-0. W meczu z Orłem w bramce zagrał powracający po kontuzji Sebastian Przyrowski, który zastąpił Adriana Buklisa. Po urazach na ławce zasiedli już Zbigniew Obłuski, Damian Stanisławski i Marcin Bykowski.
Pierwsza połowa zaczęła się od ataków naszego zespołu. Dobre okazji do zdobycia gola mieli Kamil Hernik i Konrad Paterek jednak dobrze w bramce gości spisywał się Wnukowski (były zawodnik Pilicy). Goście nastawieni na grę z kontry próbowali odpowiadać, jednak nasz blok defensywny spisywał się bez zarzutu. W 30 minucie Pilica objęła prowadzenie w tym meczu. Marcin Rawski najpierw ograł jednego zawodnika Orła, następnie zwodem zwiódł kolejnego, po czym zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Piłka wylądowała w samym okienku bramki gości. Napór naszego zespołu trwał nadal, mimo to wynik do przerwy nie zmienił się.
Druga połowa wyglądała dość podobnie, to nasz zespół posiadał inicjatywę. Jednak goście mogli wyrównać w 70 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z zawodników Orła trafił wprost w Przyrowskiego. Wcześniej po strzale Hernika piłka trafiła w słupek. W 80 minucie nasz zespół podwyższył rezultat. Wprowadzony w drugiej połowie Zbyszek Obłuski wbiegł z piłką w pole karne, gdzie dograł do niepilnowanego Piotrka Skałbani, który z bliska skierował piłkę do siatki. Goście w doliczonym czasie gry mogli zdobyć gola, jednak Sebastian Przyrowski sparował futbolówkę na słupek, a następnie poszybowała za linię boczną. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.
Wygrana naszego zespołu jak najbardziej zasłużona.
- Warunki do grania były dzisiaj trudne, padał deszcz, było dość grząsko, mimo to chłopaki pokazali charakter i pokonali kolejnego rywala. Cieszy trzecia wygrana na wiosnę, jednak już od poniedziałku przygotowujemy się do kolejnego spotkania – podsumował trener Artur Kupiec.
W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Oskarem Przysucha. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 25 marca o godzinie 15.
Pilica Białobrzegi – Orzeł Wierzbica 2-0 (1-0)
Bramki: Rawski 30, Skałbania 80

Pilica: Przyrowski - Janowski, Kornacki, Karasek, Jaworski, Rawski, Zawisza (90 Kacperkiewicz), Paterek, Skałbania, Puton (71 Obłuski), Hernik (86 Stanislawski).