Porażka z Bronią. W sobotę z Jedlińskiem

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu X kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Bronią Radom 2-3.

Pierwsza połowa to przewaga naszego zespołu co zostało odzwierciedlone w 21 minucie. Po zagraniu Patryka Strusa płaskim strzałem po ziemi piłkę do siatki Broni skierował Konrad Paterek. W tej części nasz zespół mógł prowadzić wyżej, ale dobrze w bramce Broni spisywał się Kula. Również gospodarze mieli dobre okazje jednak po strzale głową Leśniewskiego dobrze zachował się nasz bramkarz Sebastian Przyrowski.

Druga połowa źle rozpoczęła się dla naszego zespołu. W 50 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Maciej Kencel i nasz zespół musiał grać w osłabieniu. Już w 57 minucie nasz zespół stracił gola po dość problematycznym rzucie karnym. Z 11 metrów gola zdobył Korcz. Mimo to już w 63 minucie Pilica wyszła na prowadzenie. Kamil Hernik zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów i piłka tuż przy słupku wpadła po raz drugi do siatki gospodarzy. Jednak już pięć minut później bramkę dla Broni zdobył Obłuski (były zawodnik Pilicy) doprowadził do wyrównania. W 74 minucie w polu karnym faulowany był Czarnecki i sam poszkodowany ustalił wynik tego spotkania. W końcówce gospodarze mogli jeszcze podyższyć wynik jednak brakowało dokładności przy wykończeniu akcji.
Była to druga porażka w sezonie jednak Pilica w dalszym ciągu jest na pozycji lidera.
W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się na własnym stadionie z Drogowcem Jedlińsk. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 14 października o godzinie 15.

Broń Radom – Pilica Białobrzegi 3-2 (0-1)
Bramki: Korcz 57 z karnego, Obłuski 68, Czarnecki 74 z karnego – Paterek 21, Hernik 63
Pilica: Przyrowski – Kencel, Kacperkiewicz, Jaworski, Janowski, Śliwiński, Majdaszewski, Strus (59 Rawski), Paterek (72 Witak), Skałbania, Hernik (81 Bykowski)