• aaaaze.jpg
 • aaanexans.jpg
 • agrana.jpg
 • armex.jpg
 • atom.jpg
 • baazielona.jpg
 • bnexans.jpg
 • bsb.jpg
 • frubella.jpg
 • gmina.jpg
 • kimex.jpg
 • nexans.jpg
 • nnze.jpg
 • powiatbialobrzegi.jpg
 • zapilicze-logo.jpg
 • zbyszko.jpg

IMG 1965

Podsumowanie rundy wiosennej 2021/2022

obrazek uniwersalny artykulZa nami niezwykle emocjonująca runda wiosenna 2021/2022. Do samego końca trwała zaciekła rywalizacja o to, kto awansuje do II ligi oraz kto zdoła utrzymać się w III lidze. Ostatecznie awans uzyskała Polonia Warszawa, a nasza Pilica po zwycięstwie w ostatniej kolejce z Lechią Tomaszów 5-2 utrzymała się w lidze. Ligę zaś opuściły zespoły: Ks Kutno, Mamry Giżycko, Gks Wikielec, Znicz Biała Piska, Sokół Aleksandrów Łódzki oraz Wissa Szczuczyn.
Poniżej szczegółowe statystki z drugiej części rozgrywek sezonu 2021/2022.
Pilica w 19 meczach rundy wiosennej zdobyła 21 punktów (6–3– 10), bramki 26-34.
W całym sezonie ligowym 2021/2022 zdobyła 45 punktów (13-6-17) bramki 57-72.

Czytaj więcej...

Za nami połowa roku jubileuszowego

cegielkaPołowa roku 2022 praktycznie za nami. Przypominamy, że jest to wyjątkowy rok dla naszego klubu, bo właśnie teraz obchodzimy jubileusz 100-lecia powstania.
Z tej okazji zorganizowana została wystawa upamiętniająca jubileusz, odbyła się uroczysta msza święta, zorganizowany został mecz Oldboys Pilica. W planach w drugiej połowie roku jest zorganizowanie uroczystej gali oraz wydany zostanie pamiątkowy album.
Seniorzy występujący na co dzień w III lidze po bardzo emocjonującej końcówce sezonu ostatecznie utrzymali się w III lidze i w nowym sezonie będziemy ich również oglądać na tym poziomie rozgrywkowym.
W klubie oprócz sekcji piłkarskiej trenują sekcje: lekkiej atletyki, boksu oraz koszykówki.

Czytaj więcej...

100 lat klubu sportowego Pilica. Odcinek 10/20

29W tym roku obchodzimy jubileusz 100 lat powstania klubu sportowego Pilica. Na naszych stronach przybliżamy historię klubu w 20 odcinkach. Są to fragmenty części opisowej oraz zdjęcia z albumu, który ukaże z okazji jubileuszu.
Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych działalność klubu oparta była na trzech sekcjach: lekkoatletyki, podnoszenia ciężarów i piłki nożnej. Prezesem klubu był Stanisław Majewski. W sekcji podnoszenia ciężarów prym wiedli: Marek Zawisza, Mirosław Kluś, Zbigniew Szypulski, Mariusz Zawadzki, Krzysztof Strzelczyk, Arkadiusz Woźniak, Piotr Kokieć, Mirosław Gondek, Dariusz Kacperkiewicz, Waldemar Szejko, Mirosław Kozłowski, Krzysztof Kacprzak, Jacek Kacprzak, Wojciech Olszewski, Waldemar Olszewski, Konstanty Wieczorek, Marek Kucharczyk, Jacek Majewski, Tadeusz Żardecki, Jacek Traczyk, Mirosław Jędrzejewski, Robert Piotrowski, Sławomir Ziółkowski, Marek Gondek. Piłkarska drużyna Pilicy grała w Klasie wojewódzkiej, trenerem zespołu był Bogdan Barszcz, następnie Jacek Makowiecki. Młodzików trenował Zygmunt Mroziński.

Czytaj więcej...

Wygrana z Lechią. Zostajemy w III lidze!

lechia2022W meczu XXXVIII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Lechię Tomaszów Mazowiecki 5-2.
W spotkaniu z Lechią z powodu kontuzji nie mogli zagrać Adrian Karasek i Konrad Paterek.
Pierwsza połowa zaczęła się bardzo dla podopiecznych trenera Mariusza Sawy. Już w 11 minucie gry ładną zespołową akcję wykończył precyzyjnym strzałem Marcin Rawski. W 18 minucie było już 2-0. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najprzytomniej znalazł się Damian Winiarski i skierował futbolówkę do siatki. W 29 minucie goście wyprowadzili jedną z nielicznych akcji po której w ogromny zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Morenkov. Jednak tuż przed końcem pierwszej połowy Pilica ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W polu karnym faulowany był Olaf Uziębło i sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym wykonawcę „11” okazał się Igor Korczakowski. W tej części mieliśmy jeszcze kilka znakomitych okazji do podwyższenia prowadzenia, jednak brakowało skuteczności i dokładnego wykończenia.

Czytaj więcej...