Porażka z Lechią. W sobotę z Unią

obrazek uniwersalny artykulW meczu XXXI kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2-6.
W spotkaniu z Lechią z różnych powodów nie mogli zagrać Filip Kapela, Wojciech Sokół, Nicolas Dohojda, Mateusz Cichocki, Bartłomiej Nowak oraz Adrian Kazimierczak.
Pierwsza połowa zaczęła się bardzo źle, bo już w 6 minucie goście za sprawą Pieńkowskiego objęli prowadzenie w tym meczu. W 17 minucie było zaś 0-2. Tym razem strzałem z dystansu popisał się Snopczyński i pokonał Michała Jerke. W 30 minucie Pilica zdobyła kontaktowego gola, kiedy to ładnym strzałem w górny róg bramki Lechii popisał się Oskar Wojtysiak. Gdy wydało się, że do przerwy więcej goli nie padnie w samej końcówce i to w jednej minucie straciliśmy jeszcze dwa gole, których autorami byli ponownie Snopczyński oraz Górka.

Druga połowa była bardzo podobna, to goście przeważali i w 52 minucie Snopczyński po raz trzeci skierował futbolówkę do naszej bramki. W 73 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Aleksander Stawiarz i pokonał golkipera gości, jednak w 83 minucie Lechia zadała ostatni cios, a autorem gola był rezerwowy Kolasa.
Kolejne spotkanie, które przegrywamy wysoko, na domiar złego mamy bardzo wąską kadrę w związku z licznymi urazami, które dopadają kolejnych zawodników…
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Unią Skierniewice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 25 maja o godzinie 17.

Pilica Białobrzegi – Lechia Tomaszów Maz. 2-6 (1-4)
Bramki: Wojtysiak 30, Stawiarz 73 – Pieńkowski 6, Snopczyński 17, 45, 52, Górka 45+1, Kolasa 83
Pilica: Jerke – Chojczak, Walasek, Kacprzycki, Bryszewski, Michalski (13 Głowacki), Zawadzki, Koterwas (83 Ziółko), Zborowski (73 Jakubiec), Wojtysiak, Stawiarz