Kolejna wysoka porażka. Za tydzień z Pogonią

obrazek uniwersalny artykulW meczu XXXII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Unią Skierniewice 0-5.
W spotkaniu z Unią z różnych powodów nie mogli zagrać Filip Kapela, Bartłomiej Michalski, Bartłomiej Nowak oraz Adrian Kazimierczak.
Pierwsza połowa zaczęła się fatalnie dla Pilicy, bo już w 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową do siatki Pilicy futbolówkę skierował Bartosiński. Pięć minut później było już 2-0 dla gospodarzy, a tym razem bramkę zdobył najlepszy strzelec gospodarzy Sabiłło. Ten sam zawodnik w 11 minucie po raz drugi skierował piłkę do siatki i można powiedzieć, że ten mecz się szybko zamknął. Na domiar złego w 29 minucie gospodarze po golu samobójczym zdobyli czwartą bramkę.

Druga połowa bardziej wyrównana, nasz zespół miał również swoje okazje do zdobycia gola, jednak ich nie wykorzystał, natomiast gospodarze w 72 minucie zakończyli strzelanie w tym meczu, kiedy to Bartosiński po raz drugi w tym meczu pokonał naszego golkipera.
W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie na własnym boisku Pilica podejmie Pogoń Grodzisk Mazowiecki, który to zespół zapewnił sobie właśnie awans do II ligi pokonując Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4-0. Gratulacje dla naszego rywala oraz dyrektora sportowego Pogoni – Sebastiana Przyrowskiego, który jest naszym wychowankiem.
Spotkanie Pilica – Pogoń rozegrane zostanie w sobotę 1 czerwca o godzinie 17.

Unia Skierniewice – Pilica Białobrzegi 5-0 (4-0)
Bramki: Bartosiński 4, 72, Sabiłło 9,11, samobójcza 29
Pilica: Jerke – Zborowski, Kacprzycki (82 Jakubiec), Walasek, Koterwas, Dohojda, Głowacki (56 Zawadzki), Bryszewski, Cichocki (70 Chojczak), Wojtysiak (56 Sokół), Stawiarz