Kolejna porażka, spadamy do IV ligi…

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu XX kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0-5.
W meczu ze Świtem z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Wojciech Sokół, Kacper Kacprzycki, Michał Bryszewski, Filip Kapela, Bartłomiej Nowak oraz Adrian Kazimierczak.
Pierwsza połowa zaczęła się od ataków gości, którzy w 11 minucie za sprawą Kopczyńskiego wyszli na prowadzenie. Potem do głosu coraz śmielej zaczęli dochodzić zawodnicy Pilicy, jednak obrona gości spisywała się bardzo dobrze i tak naprawdę na niewiele pozwalała naszym zawodnikom. Do przerwy więcej goli nie padło.
Druga połowa zaczęła się z kolei od ataków naszego zespołu, jednak goście przytomnie się cofnęli po to, by szybko skontrować i ta sztuka im się udała w 59 minucie, kiedy to po dobrej centrze i strzale głową Ciacha piłka po raz drugi wpadła do siatki Pilicy. W 65 minucie było już 0-3, a tym razem Michała Jerke płaskim strzałem pokonał Tkaczyk. W 72 minucie kolejna kontra Świtu zakończyła się czwartym golem autorstwa Knysha, a wynik spotkania w 85 minucie ustalił rezerwowy Michalik.
Po tym spotkaniu Pilica definitywnie spadła do IV ligi. Po trzech sezonach gry w III lidze, w kolejny zmierzymy się na niższym szczeblu rozgrywek.
W kolejnym spotkaniu Pilica zmierzy się u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 19 maja o godzinie 15.

Pilica Białobrzegi – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-5 (0-1)
Bramki: Kopczyński 11, Ciach 59, Tkaczyk 65, Knysh 72, Michalik 85
Pilica: Jerke – Jakubiec, Walasek, Chojczak, Zborowski, Michalski (66 Głowacki), Zawadzki (69 Koterwas), Dohojda, Wojtysiak, Cichocki, Stawiarz