• aaaaze.jpg
 • aaanexans.jpg
 • agrana.jpg
 • armex.jpg
 • atom.jpg
 • baazielona.jpg
 • bnexans.jpg
 • bsb.jpg
 • frubella.jpg
 • gmina.jpg
 • kimex.jpg
 • nexans.jpg
 • nnze.jpg
 • powiatbialobrzegi.jpg
 • zapilicze-logo.jpg
 • zbyszko.jpg

Porażka w pierwszym sparingu

Warka2019W pierwszym test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi przegrała z Ks Warka 1-3.
Mecz rozgrywany był na sztucznym boisku w Grójcu, a nasz przeciwnik to aktualny lider Campeon ligi okręgowej.
Spotkanie znakomicie się zaczęło dla rywali, którzy po szybkiej kontrze wyszli na prowadzenie. Należy dodać, że piłka uderzona na bramkę Filipa Adamczyka odbiła się jeszcze od jednego z naszych defensorów i zmyliła golkipera Pilicy. Pilica próbowała szybko odrobić straty jednak obrona Warki skutecznie i mądrze zabezpieczała dostęp do swojej bramki. Co prawda dobre okazje były do wyrównania jednak zarówno Damianowi Stanisławskiemu, Michałowi Kucharczykowi czy też Piotrkowi Skałbani brakowało precyzji. Jednak najlepszą okazję miał Bartłomiej Sadzik, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Warki i nasz zawodnik przegrał ten pojedynek. Warka w samej końcówce pierwszej połowy przeprowadziła kolejną skuteczną kontrę, po której sędzia podyktował rzut karny i lider „okręgówki” podwyższył wynik.
Druga połowa to kolejne ataki naszego zespołu, a Warka bardzo mądrze w dalszym ciągu broniła dostępu do bramki. Po kolejnym błędzie naszego zespołu napastnik Warki wykończył składną akcję zdobywając tym samym trzeciego gola. Potem dobre okazje mieli ponownie Stanisławski, Bartek Zawadzki czy też Rafał Białecki jednak piłka w dalszym ciągu nie chciała wpaść do bramki przeciwnika. Na kwadrans przed końcem po rzucie rożnym Białecki zdobył bramkę, która jak się okazało była honorowym trafieniem w tym meczu.
Gołym okiem widać było, że nasz zespół „mocno” zaczął przygotowania i po dwóch tygodniach treningów biegowych i siłowych zawodnikom piłka dzisiaj bardziej… przeszkadzała niż była składnie rozgrywana.
Podkreślić należy, że rywal dzisiaj był zespołem lepszym i zasłużenie wygrał.
W Pilicy z nowych zawodników zagrał tylko wspomniany Sadzik. Nie przyjechał na mecz Filip Kacperkiewicz, który trenował z naszym zespołem od początku przygotowań. Nie zagrał również narzekający na drobny uraz Bartek Michalski.
Nie pojawili się również inni testowani zawodnicy, którzy zgłosili akces do gry w naszym klubie. Mają wystąpić w kolejnym meczu. Jednym z nich będzie zawodnik z Ukrainy grający na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika.
Kolejny sparing Pilica rozegra za tydzień 2 lutego również w Grójcu. Tym razem przeciwnikiem będzie miejscowe Mazowsze.


Pilica Białobrzegi – Ks Warka 1-3 (0-2)
Bramki: Białecki – Ząbkowski, Witan, Zieliński
Pilica: Adamczyk – Karasek, Jaworski, Janowski, Sadzik, Stróżka, Zawadzki, Rawski, Stanisławski, Skałbania, Kucharczyk oraz Sapała (bramkarz), Kencel, Białecki, Janiszewski, Król, Bienias, Grodecki