Wygrana z rezerwami Radomiaka. Za tydzień do Unina

radomiakwiosna2019W meczu XIX kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe rezerwy Radomiaka Radom 2-0.
Po pauzie za żółte kartki powrócił do kadry meczowej Bartłomiej Sadzik. Pozostali zawodnicy byli do dyspozycji trenera Bolesława Strzemińskiego.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Pierwsza dobrą okazję mieli gospodarze, jednak jednego z ich zawodników był niecelny. W odpowiedzi po ładnej zespołowej akcji na bramkę Radomiaka uderzył Michał Kucharczyk, jednak jego strzał obronił Kochalski. Następnie na bramkę uderzał Rafał Białecki, ale jego strzał również obronił Kochalski. Następnie goście uderzali na bramkę Filipa Adamczyka, jednak strzał Sokoła był niecelny. W końcówce pierwszej części strzał głową Białeckiego był minimalnie niecelny, a uderzenie z rzutu wolnego Marcina Rawskiego również nie było w światło bramki.
Druga połowa była już zdecydowanie bardziej skuteczna. W 51 minucie w pole karne piłkę otrzymał Kucharczyk, wymanewrował dwóch obrońców gospodarzy i uderzył po ziemi nie do obrony. Chwilę później ten sam zawodnik próbował lobować bramkarza, jednak jego strzał był niecelny. Następnie do ataku ponownie ruszyły rezerwy jednak brakowało wyraźnie w ich akcjach dokładności i wykończenia. W 71 minucie nastał decydujący cios, który zadał nasz zespół. Bartek Michalski prostopadle zagrał do Piotrka Skałbani, który idealnie dograł do „Kucharza” a ten z bliskiej odległości zdobył drugą bramkę w tym meczu. W samej końcówce meczu obydwa zespoły mogły zdobyć jeszcze po bramce, jednak brakowało skuteczności, a w naszym przypadku dobrze z bramce zachował się Filip Adamczyk.
Więcej bramek już nie padło i mogliśmy się cieszyć z drugiego zwycięstwa na wiosnę.
Podsumowując to spotkanie był to dobry, szybki mecz z obydwu stron i z pewnością mógł się podobać licznie zebranej publiczności.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Orłem Unin. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 15.