Wygrana w Uninie. W Wielki Piątek z rezerwami Znicza

unin2019W meczu XX kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Orzeł Unin 2-0.
Pilica rozpoczęła to spotkanie w tym samym składzie, co zwycięski pojedynek z rezerwami Radomiaka Radom.
Pierwsza połowa mogła znakomicie rozpocząć się dla podopiecznych trenera Bolesława Strzemińskiego. Już w 3 minucie w dobrej okazji znalazł się Piotr Skałbania jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy górą okazał się golkiper Orła. Napór jednak nie ustawał naszego zespołu. Brakowało jednak ostatecznego wykończenia. Gospodarze ograniczali się tak naprawdę do wybijania piłki z własnego pola karnego i skutecznemu przeszkadzaniu w rozgrywaniu piłki. Sami również grali długimi podaniami na napastników, jednak ich akcje były w dość łatwy sposób rozszyfrowywane przez naszych obrońców. Mimo jeszcze dwóch dobrych okazji w tej części, które mieli Adrian Karasek i Michał Kucharczyk bramki w pierwszej połowie nie padły.
Druga połowa była dużo bardziej skuteczna. W 53 minucie po zagraniu z rzutu rożnego przez Marcina Rawskiego trafiła na głowę Mateusza Jaworskiego, który zagrał wzdłuż bramki do Skałbani, a popularny „Bania” z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Chwilę później wynik mógł podwyższyć Damian Stanisławski, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. Na drugą bramkę i tym samym zamknięcie wyniku czekaliśmy do 74 minuty. Z rzutu wolnego uderzał Bartek Michalski, bramkarz Orła odbił futbolówkę przed siebie, gdzie dopadł do niej Kucharczyk i uderzył nie do obrony. Minutę później ten sam zawodnik po zagraniu Skałbani mógł podwyższyć wynik, lecz uderzył zbyt lekko i strzał obronił bramkarz gospodarzy. Wynik nie uległ zmianie i odnieśliśmy kolejną wygraną na wiosnę.
W następnym meczu przed świętami Wielkanocnymi w Wielki Piątek 19 kwietnia Pilica zmierzy się u siebie z rezerwami Znicza Pruszków. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 17.

Radomiak II Radom – Pilica Białobrzegi 0-2 (0-0)
Bramki: Skałbania 53, Kucharczyk 74
Pilica: Adamczyk – Białecki (35 Stanisławski), Jaworski, Janowski, Kencel, Rawski (60 Zawadzki), Michalski (89 Król), Karasek (67 Sadzik), Stróżka, Skałbania, Kucharczyk (86 Grodecki)