Hokejowy wynik z Piasecznem. Za tydzień derby z Promną

piaseczno2019W meczu XXVIII kolejki o mistrzostwo IV ligi Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Mks Piaseczno 5-6.
W spotkaniu z Piasecznem z powodu kontuzji i kartek nie zagrali Michał Janowski, Mateusz Jaworski, Adrian Karasek i Bartłomiej Sadzik. Na ławce usiadł Filip Adamczyk, a po raz pierwszy od początku zagrali Paweł Sapała i Jerzy Grodecki.
Trzeba z pełną świadomością przyznać, że tak dziwnego spotkania w Białobrzegach dawno nie oglądali kibice. Bramek spokojnie można było obdzielić kilka meczów w tej rundzie.
Pierwsza połowa zaczęła się od dwubramkowego prowadzenia gości. W 21 minucie po rzucie rożnym gola zdobył Doliński, a pięć minut później po zagraniu ręką jednego z naszych obrońców gola zdobył Matulka. W 27 minucie po indywidualnej akcji Damiana Stanisławskiego, który zabrał piłkę obrońcy Piaseczna Pilica zdobyła kontaktową bramkę. Końcówka pierwszej części to popis naszego zespołu. Najpierw w 44 minucie Michał Kucharczyk ograł kilku obrońców gości i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piaseczna nie dał mu żadnych szans. Już w doliczonym czasie gry Rafał Stróżka zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, gdzie z bliskiej odległości drugą bramkę w tym meczu zdobył Stanisławski.
Druga połowa zaczęła się od błędu bramkarza gości, któremu piłkę zabrał Marcin Rawski, który odegrał do Stanisławskiego, a ten dopełnił jedynie formalności. Gdy wydawało się, że to spotkanie się uspokoi nic z tych rzeczy. Najpierw w 64 minucie Ziemnicki zdobył gola po ładnej akcji zespołowej, a następnie Orłowski w 70 minucie po strzale głową doprowadził do wyrównania. W 76 minucie kolejna ręka w polu karnym i tym razem Obłuski z rzutu karnego zdobył kolejną bramkę. Jednak trzy minuty później po zagraniu z autu przez Rafała Białeckiego Bartek Zawadzki doprowadził do wyrównania. Ostatnia akcja meczu należała jednak do gości i tym razem po kolejnym tym razem bardzo wątpliwym rzucie karnym Matulka ostatecznie ustalił wynik tego spotkania.
Warto dodać, że pięć z sześciu bramek w tym meczu dla Piaseczna zdobyli byli zawodnicy Pilicy (Kamil Ziemnicki, Bartek Orłowski, Kamil Matulka i Zbigniew Obłuski).
Kolejny, przedostatni meczu w tej rundzie Pilica zagra na wyjeździe z Lks Promna. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 8 czerwca o godzinie 17.
(foto Sylwester Szymczak/Echo Dnia)

Pilica Białobrzegi - MKS Piaseczno 5:6 (3:2)
Bramki: Stanisławski 27, 45, 58, Kucharczyk 44, Zawadzki 79 - Doliński 21, Matulka 26 z karnego, 87 z karnego, Ziemnicki 64, Orłowski 70, Obłuski 76 z karnego.
Pilica: Sapała - Stróżka, Białecki, Kencel, Zawadzki, Grodecki (66 Król), Michalski, Rawski, Skałbania, Kucharczyk, Stanisławski.