Wygrana na koniec ligi z Energią

obrazek uniwersalny artykulW meczu XXX kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Energią Kozienice 3-1.
W spotkaniu z Energią z różnych powodów nie zagrali Michał Kucharczyk, Mateusz Jaworski i Piotr Skałbania.
Mecz znakomicie rozpoczął się dla podopiecznych trenera Bolesława Strzemińskiego. Już w 3 minucie po zagraniu ręką w polu karnym jednego z obrońców gości arbiter podyktował rzut karny dla Pilicy. Jego pewnym egzekutorem okazał się niezawodny ostatnio Damian Stanisławski. Po stracie gola Energia zaczęła atakować z większym animuszem, głównie bocznymi strefami boiska. Efektem była bramka zdobyta w 20 minucie. W zamieszaniu w pole karnym najprzytomniej zachował się Ciupiński i doprowadził do wyrównania. Jednak goście długo nie cieszyli się z tego wyniku. W 28 minucie padła zdecydowanie najładniejsza bramka w tym meczu, a może i w całej rundzie. Na strzał z około 25 metrów zdecydował się „Stasiek”, który uderzył silnie, bardzo precyzyjnie, nie do obrony i bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. Do przerwy mimo ciągłych ataków z obydwu stron wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa zaczęła się od ataków Energii, jednak ataki te były dość chaotyczne i nie przynosiły wymiernych korzyści. Nasz zespół świadomie po części oddał inicjatywę i przeprowadzał szybkie kontry, po których mogły paść kolejne bramki. Najpierw głową po centrze z boku boiska na bramkę gości uderzył Bartek Zawadzki jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Następnie ten sam zawodnik uderzył precyzyjnie jednak tym razem piłka trafiła w słupek. Odpowiedź gości była natychmiastowa jednak strzały zawodników Energii dobrze wyłapywał Filip Adamczyk. W 80 minucie po kolejnym uderzeniu Zawadzkiego tym razem piłka znalazła drogę to siatki i tym samym losu tego meczu zostały przesądzone. Jeszcze w samej końcówce Energia miała dobrą okazję do zmiany wyniku jednak piłka trafiła w słupek naszej bramki.
Cieszy wygrana na koniec sezonu, która nieco poprawiła nastroje po nieudanej rundzie wiosennej.
Przygotowania do rundy wiosennej wznawiamy 15 lipca.

Pilica Białobrzegi – Energia Kozienice 3-1 (2-1)
Bramki: Stanisławski 3 z karnego, 28, Zawadzki 80 – Ciupiński 20
Pilica: Adamczyk – Kencel, Białecki (70 Grodecki), Janowski, Karasek (90 Król), Michalski, Rawski, Zawadzki, Stróżka, Sadzik, Stanisławski (89 Bienias)