Wysoka porażka z Bronią w pierwszym letnim sparingu

bron2019W pierwszym sparingu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej 2019/2020 Pilica Białobrzegi przegrała z III-ligową Bronią Radom 1-5.
Mecz rozegrano w Białobrzegach i obydwaj trenerzy ze względu na dużą ilość zawodników testowanych zdecydowali się zagrać 2x50 minut.
Pierwsza połowa to przewaga optyczna Pilicy jednak nie wiele z niej wynikało. Nasz zespół szybko operował piłką, ale tylko do pola karnego Broni. Obrona gości spisywała się bardzo dobrze, mimo iż złożona była z samych testowanych zawodników. Najlepszą okazję miał powracający do Pilicy Konrad Paterek jednak przy pierwszej akcji zblokował go defensor Broni, a chwilę później był na minimalnym spalonym. Broń wyszła na prowadzenie po zagraniu z rzutu rożnego i celnym uderzeniu Skwary.

Druga połowa to z każdą minutą narastająca przewaga Broni, która szybko dała efekty w postaci kolejnych dwóch trafień autorstwa Kołtunowicza i Sternickiego. Pilica próbowała odpowiedzieć, ale zawodziła skuteczność i chyba we znaki dały się ciężkie treningi, które zawodnicy odbyli w tym tygodniu. Najpierw niecelnie uderzał Marcin Bykowski, a później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Rafał Stróżka. Wreszcie po ładnej akcji testowany Kamil Lewiński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Broni Pawłem Młodzińskim i trafił do siatki. Goście szybko odpowiedzieli trafieniami Czarnoty i Śliwińskiego.
Wynik z pewnością nie odzwierciedla pełnego obrazu spotkania, szczególnie w pierwszej połowie Pilica była równorzędnym rywalem dla Broni. Goście trzeba przyznać byli dzisiaj wyjątkowo skuteczni i zasłużenie wygrali. Nasz zespół czeka teraz kolejny tydzień ciężkiej pracy, której efekty mają być widocznie w lidze.
Oprócz wspomnianego wcześniej Paterka testowani byli Pieniążek (Laura), Staros (Ks Konstancin), Grot, Lament (Energia), Bykowski, Kacperkiewicz (Promna), Lewiński (Lechia Tomaszów), Szczodry (Radomiak II), Klinicki (Polonia W.), Chrobak (Perła). O tym, czy zostaną w zespole trener Grzywna zdecyduje po środowym sparingu z Granatem.
Mecz z Grantem odbędzie się w środę 24 lipca o godzinie 18 na stadionie w Białobrzegach.
(foto echodnia.eu/Sylwester Szymczak)

Pilica Białobrzegi - Broń Radom 1:5 (0:0)
Bramki: Lewiński 87 - Skwara 48, Kołtunowicz 66, Sternicki 73, Czarnota 95, Śliwiński 97
Pilica: Pieniążek (46 Sapała, 70 Grudziński) - Kencel (50 Staros), Białecki (22 Grot), Jaworski (50 Lament), Klinicki (50 Chrobak), Paterek (50 Stróżka), Michalski, Zawadzki (50 Stanisławski), Rawski (50 Bykowski), Szczodry (50 Lewiński, 80 Grodecki), Skałbania (36 Kucharczyk, Bienias 70).