Wygrana w Sulejówku. Za tydzień do Warki

sulejowekjesien2019W meczu II kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Victorię Sulejówek 2-1.
Gospodarze jeszcze w ubiegłym sezonie występowali na boiskach III ligi. Podkreślić należy, iż po spadku do IV ligi zespół został znacząco zmieniony i tak naprawdę nasz zespół nie wiedział na co tak naprawdę stać drużynę gospodarzy.
W porównaniu do pierwszego meczu w Pionkach w Pilicy nastąpiła jedna zmiana. Kontuzjowanego Piotra Skałbanię zastąpił w wyjściowym składzie Damian Stanisławski.
Pierwsza połowa toczyła się ze zdecydowaną przewagą podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Goście od początku postawili trudne warunki, grając szybką, twardą piłkę. Widać było zgranie zespołu, któremu drużyna gospodarzy próbowała narzucić swoje warunki, jednak było to bardzo trudne i szczerze trzeba przyznać, że niezbyt wiele mogli pograć gracze Victorii. Długa jednak nie mogła paść bramka, która podkreśliłaby zdecydowaną przewagę zespołu Pilicy. Udało się to dopiero w 32 minucie. Pilica wykonywała rzut wolny. Piłka po uderzeniu Bartosza Zawadzkiego trafiła w słupek, a dobitka Michała Kucharczyka już była celna. Mimo kilku okazji do podwyższenia rezultatu do przerwy nie padło więcej goli.
Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie nie po niespełna kwadransie gry w 57 minucie Pilica podwyższyła rezultat tego spotkania. Szybka kontra naszego zespołu, Marcin Rawski zagrał do dobrze ustawionego Konrada Paterka, a ten dopełnił formalności. Zamiast pójść za ciosem nasz zespół niepotrzebnie oddał inicjatywę gospodarzom. W 68 minucie w sytuacji sam na sam z napastnikiem gości dobrze zachował się Marcin Pieniążek. Jednak w 79 minucie był już bezradny po strzale wprowadzonego w drugiej połowie Szulima. W samej końcówce było dość nerwowo, nasz zespół jednak bardzo mądrze i skutecznie bronił dostępu do bramki. Wynik nie uległ zmianie i Pilica mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa odniesionego w tej rundzie.
Brawo drużyna!
W kolejnym meczu ligowym Pilica zmierzy się na wyjeździe z kolejnym beniaminkiem – Ks Warka. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 24 sierpnia o godzinie 13.