Przykra porażka w Raszynie. Za tydzień z Oskarem

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu V kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Ks Raszyn 2-3.
W meczu z Raszynem trener Tomasz Grzywna z konieczności musiał dokonać kilku zmian w podstawowym składzie. Od początku zagrali Wiktor Brożyna i Adrian Karasek. Na ławce rezerwowych usiadł Marcin Pieniążek, natomiast kontuzjowany jest Michał Dobkowski.
Pierwsza połowa znakomicie zaczęła się dla Pilicy. Już w 4 minucie w dobrej okazji po zagraniu Marcina Rawskiego znalazł się Michał Kucharczyk i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Po zdobyciu gola nasz zespół nie cofnął się, a w dalszym ciągu szukał kolejnych okazji do podwyższenia prowadzenia. Ta sztuka udała się jednak dopiero w 33 minucie. Tym razem Kucharczyk zagrał dobrą piłkę do Konrada Paterka, a ten nie zmarnował idealnej okazji. Gospodarze w pierwszej części ani razu nie zagrozili naszej bramce.
Druga połowa była zupełnie inna i ciężko tak naprawdę powiedzieć, co stało się z naszym zespołem. Najpierw w 54 minucie źle zagrał nasz bramkarz. Piłkę przejął Patejuk i zdobył kontaktową bramkę. Po tym trafieniu gospodarze wyraźnie poczuli się pewniej i coraz częściej zaczęli atakować naszą bramkę i niestety ich upór przyniósł odpowiednie efekty. W 74 minucie Szewczyk precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania, a dziesięć minut później Pamintasu zdobył jak się później okazało zwycięskiego gola. Już w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę (druga żółta) otrzymał Rafał Białecki i Pilica kończyła to spotkanie w osłabieniu. Nasz zespół za wszelką cenę próbował doprowadzić do remisu jednak gospodarze nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.
Szkoda z pewnością straconych punktów, ale miejmy nadzieję, że zespół szybko się „poskłada” i wróci na zwycięską ścieżkę.
W tym tygodniu Pilica zagra dwa spotkania. Najpierw w środę 11 września zmierzy się w ramach rozgrywek Pucharu Polski z Gryfem Policzna na wyjeździe o godzinie 16.30. Następnie w sobotę 14 września również na wyjeździe zagra z Oskarem Przysucha. Mecz w Przysusze rozpocznie się o godzinie 16.

KS Raszyn - Pilica Białobrzegi 3:2 (0:2)
Bramki: Patejuk 54, Szewczyk 74, Pamintasu 84 - Kucharczyk 4, Paterek 33
Pilica: Brożyna - Karasek, Jaworski, Białecki, Kencel, Klinicki (71 Stanisławski), Zawadzki, Rawski, Michalski, Paterek, Kucharczyk