Wygrana z Unią. W sobotę z Mszczonowianką

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu IX kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Unię Warszawa 3-0.
W meczu z Unią nie mogli zagrać Marcin Rawski (kartki) oraz Rafał Białecki i Michał Dobkowski (kontuzja). Do składu po pauzie za kartki powrócił Damian Stanisławski.
Pierwsza połowa nie było porywającym widowiskiem w wykonaniu obydwu zespołów. Nasz zespół atakował, starał się stwarzać zagrożenie pod bramką gospodarzy, jednak Ci bronili się bardzo dobrze i z powodzeniem odpierali ataki zawodników Pilicy.

Druga część gry dość długo, bo aż do 72 minuty wyglądała bardzo podobnie. Dopiero w w/w minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne dobrał Bartek Zawadzki a strzał głową Adriana Karaska wyprowadził Pilicę na prowadzenie. Dwie minuty później Michał Kucharczyk ograł dwóch obrońców Unii i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie dał mu żadnych szans. Ten sam zawodnik w 79 minucie po ładnej zespołowej akcji ustalił wynik tego meczu. Popularny „Kucharz” w 89 minucie mógł jeszcze zdobyć gola z rzutu karnego, jednak bramkarz gospodarzy obronił jego strzał.
Cieszy kolejna wyjazdowa wygrana i to, że cały czas mamy bliski kontakt z czołówką ligowej tabeli.
W kolejnym tygodniu czekają nas dwa spotkania. Najpierw w półfinale Mirax Pucharu Polski zmierzymy się z Gracją Tczów. Mecz rozegrany zostanie w środę 9 października o godzinie 15.30. Następnie w kolejnym meczu ligowym spotkamy się z Mszczonowianką Mszczonów, której trenerem jest były szkoleniowiec Pilicy Artur Kupiec. Mecz rozegrany zostanie w Białobrzegach w sobotę 12 października o godzinie 15.

Unia Warszawa - Pilica Białobrzegi 0:3 (0:0)
Bramki: Karasek 72, Kucharczyk 74, 79.
Pilica: Pieniążek - Kencel, Karasek, Jaworski, Klinicki, Stanisławski (78 Szczodry), Bykowski (50 Paterek), Michalski (87 Król), Zawadzki, Kucharczyk, Skałbania (82 Kacperkewicz)