Wygrana z Wilgą. W sobotę z Józefovią

obrazek uniwersalny artykulW meczu XIII kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Wilgę Garwolin 2-0.
W spotkaniu z Wilgą nie mogli zagrać Bartłomiej Michalski (kartki) oraz Adrian Karasek (kontuzja). Od pierwszych minut zagrał Michał Dobkowski.
Pierwsza połowa bardzo dobrze ułożyła się dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Już w 8 minucie piłkę na 16 metrze przejął Piotr Skałbania i zagrał w pole karne do dobrze ustawionego Konrada Paterka, który precyzyjnym strzałem obok słupka wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Potem niestety to goście przejęli inicjatywę i wyprowadzali groźne akcje. Groźnie pod naszą bramką zrobiło się w 18 oraz 29 minucie, jednak dobrymi interwencjami popisał się nasz bramkarz Marcin Pieniążek. W 38 minucie na bramkę Wilgi uderzał Michał Kucharczyk, jednak tym razem golkiper Wilgi popisał się skuteczną interwencją. Do przerwy więcej goli nie padło.

Druga połowa ponownie zaczęła się od ataków naszego zespołu i w 56 minucie kolejna akcja zakończyła się zdobyciem bramki. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Paterek, w polu karnym dobrze znalazł się Bartek Zawadzki i strzałem głową nie dał bramkarzowi gości żadnych szans na skuteczną interwencję. Po tym trafieniu emocje ewidentnie opadły. Goście próbowali atakować, ale tak naprawdę nie stworzyli sobie w tej części żadnej klarownej sytuacji do zdobycia chociażby honorowej bramki. Nasz zespół wyprowadzał bardzo groźne kontrataki, jednak brakowało skuteczności lub dobrego tzw. „decydującego” podania, a wynik w tym meczu były zdecydowanie wyższy. Cieszy jednak dobra gra defensywna naszego zespołu i pierwsza wygrana na własnym stadionie po oddaniu obiektu po zakończonej modernizacji.
Po tej wygranej strata do czołówki tabeli wynosi tylko cztery punkty.
W następnej kolejce Pilica zagra na wyjeździe z beniaminkiem IV ligi – Józefovią Józefów. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 9 listopada o godzinie 12.

Pilica Białobrzegi – Wilga Garwolin 2-0 (1-0)
Bramki: Paterek 8, Zawadzki 56
Pilica: Pieniążek - Kencel, Jaworski, Białecki (56 Stanisławski), Klinicki, Paterek (80 Szczodry), Zawadzki, Rawski, Dobkowski (68 Bykowski), Kucharczyk (89 Kacperkiewicz), Skałbania