• aaanexans.jpg
 • agrana.jpg
 • armex.jpg
 • atom.jpg
 • bnexans.jpg
 • bsb.jpg
 • frubella.jpg
 • gmina.jpg
 • kimex.jpg
 • nexans.jpg
 • powiatbialobrzegi.jpg
 • zapilicze-logo.jpg
 • zbyszko.jpg
 • zykodrog.jpg

Wigilia klubowa w Pilicy

pilicawigilia2019W sobotę 14 grudnia tradycyjnie w budynku Cechu Rzemieślników i Małych przedsiębiorców odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe Miejskiego Klubu Sportowego „Pilica” Białobrzegi.
Uroczystość podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich została podzielona na dwa etapy.
O godzinie 17 na pierwszą część spotkania przybyli trampkarze, juniorzy oraz najmłodsi piłkarze trenujący na co dzień w naszym klubie. Po raz kolejny w klubowej wigilii wzięli udział młodzi zawodnicy reaktywowanej sekcji lekkoatletycznej oraz po raz pierwszy przybyli zawodnicy sekcji bokserskiej, która od tego roku powstała przy naszym klubie. Wraz z młodymi zawodnikami na uroczystość przybyli ich trenerzy oraz opiekunowie. Wszyscy zawodnicy, których w tym roku było ponad 150-ciu otrzymali prezenty: gadżety klubowe w postaci kalendarzy oraz klubowych kubków oraz słodkie paczki świąteczne. Po wręczeniu upominków każdy rocznik oraz sekcja stanęli do wspólnej fotografii.
Kolejna część uroczystości rozpoczęła się o godzinie 19. Przybyli na nią m.in. burmistrz naszego miasta Adam Bolek, starosta powiatu białobrzeskiego Sylwester Korgul, proboszcz naszej parafii ks. Artur Hejda, zawodnicy I zespołu, trenerzy, byli zawodnicy i trenerzy pracujący w naszym klubie, działacze, sponsorzy i sympatycy naszego klubu.
Na początku głos zabrał prezes Jacek Kacprzak, który powitał wszystkich, którzy zaszczycili w tym dniu swoją obecnością. Następnie głos zabrał burmistrz Adam Bolek, który podziękował zarządowi za dotychczasową dobrą pracę, jednocześnie motywując do jeszcze większych działań.
- W tym roku oddaliśmy do użytku zmodernizowany stadion, który jest z pewnością wizytówką tego miasta. Mamy do dyspozycji profesjonalną bieżnię na stadionie, przy szkole podstawowej powstała również hala sportowa. Cieszę się również, że po raz pierwszy w naszym klubie w całej jego historii zaczęła działać sekcja bokserska. Myślę, że warunki do uprawiania sportu w naszym mieście są bardzo dobre – powiedział burmistrz Adam Bolek.
Następnie głos zabrał starosta Sylwester Korgul, który podkreślił, że Pilica jako klub jest wizytówką i uznaną marką w naszym regionie, dzięki czemu inne kluby mogą skorzystać w znaczącym stopniu.
Po zakończonych przemowach prezes Kacprzak wraz z zarządem specjalnie przygotowanymi na tą uroczystość statuetkami podziękował osobom, którzy w największym stopniu wspierają nasz klub.
Na koniec tradycyjnie głos zabrał ks. proboszcz Artur Hejda, który życzył, aby nadchodzące święta minęły w atmosferze rodzinnego spokoju i ciepła, a nadchodzący 2020 roku obfitował w kolejne sukcesy sportowe.
- Życzę Wam, aby w klubie wychowali się kolejni wielcy sportowcy jak Lewandowski, Błaszczykowski, Kozakiewicz czy też następcy białobrzeskiego boksera Andrzeja Fonfary – zakończył z uśmiechem ksiądz proboszcz.
Wszyscy przybyli na spotkanie podzielili się opłatkiem i wspólnie udali się do specjalnie przygotowanych wigilijnych stołów, gdzie mogli spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych.