• aaanexans.jpg
 • agrana.jpg
 • armex.jpg
 • atom.jpg
 • bnexans.jpg
 • bsb.jpg
 • frubella.jpg
 • gmina.jpg
 • kimex.jpg
 • nexans.jpg
 • powiatbialobrzegi.jpg
 • zapilicze-logo.jpg
 • zbyszko.jpg
 • zykodrog.jpg

Pilica wznawia treningi

obrazek uniwersalny artykulW poniedziałek 13 stycznia po blisko miesięcznej przerwie przygotowania do rundy wiosennej 2019/2020 rozpoczną zawodnicy IV-ligowej Pilicy Białobrzegi. Jak wspominaliśmy wcześniej nasza drużyna trenować będzie w okresie przygotowawczym na własnych obiektach oraz korzystać będzie z hali sportowej. Treningi odbywać się będą trzy/cztery razy w tygodniu plus dodatkowo rozgrywane będą test-mecze.
- Zawodnicy otrzymali do wykonania zestawy ćwiczeń korygujących, które mieli wykonywać i teraz będziemy sprawdzać, jak wykonali swoją pracę. Mam nadzieję, że podeszli do zadania sumiennie – powiedział trener Tomasz Grzywna.
Na pierwszym treningu spodziewani są wszyscy piłkarze, którzy występowali w rundzie jesiennej. Nikt nie zgłaszał chęci odejścia z klubu i każdy chce powalczyć o miejsce w pierwszym składzie. Prawdopodobnie na pierwszym treningu pojawi się dwóch młodzieżowców z naszego regionu, którzy zaczną przygotowania z Pilicą. O tym czy zostaną w naszym klubie zdecydują trenerzy Tomasz Grzywna i Maciej Daszkiewicz.


Zarząd klubu wraz z trenerami czyni starania, aby do drużyny pozyskać jeszcze dwóch, trzech doświadczonych graczy, którzy wzmocnią rywalizację w zespole.
- Nie ukrywam, że podobnie jak w poprzednich latach „zimą” jest zdecydowanie trudniej pozyskać wartościowego zawodnika ze względu na ich umowy z klubami i nawet jeśli dany zawodnik chce u nas występować, zgodę na to musi wyrazić dotychczasowy pracodawca. Jesteśmy w stałym kontakcie z kilkoma zawodnikami, których nie musielibyśmy testować, ale myślę, że najwcześniej pod koniec stycznia będą znane szczegóły – powiedział trener Tomasz Grzywna.
Na jakie pozycje klub poszukuje zawodników?
- Chcielibyśmy pozyskać doświadczonego obrońcę, pomocnika do środka pola oraz zwiększyć konkurencję w bocznych sektorach. Cały czas intensywnie pracujemy w tej kwestii i czekamy na rozwój wydarzeń – dodał trener Grzywna.
W okresie przygotowawczym nasz zespół rozegra osiem meczów sparingowych. Większość z nich będzie rozgrywana na nowo powstałym sztucznym boisku w Białobrzegach.
Harmonogram sparingów:
18.01 – Drukarz Warszawa
25.01 – Legia II Warszawa
01.02 – Broń Radom
08.02 – Unia Skierniewice
15.02 – Pogoń Grodzisk
22.02 – Polonia Warszawa CLJ
29.02 – Huragan Wołomin
07.03 – Mazowsze Grójec
Jak widać sparingi będą rozgrywane z mocnymi rywalami, którzy z pewnością odpowiednio zweryfikują naszą drużynę.
O wszystkich zmianach oraz godzinach i miejscu rozgrywania danego sparingu będziemy informować na bieżąco.