Wygrana z Unią. Za tydzień z Pogonią

unia2020W kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej 2019/2020 Pilica Białobrzegi pokonała Unię Skierniewice 2-1.
Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Białobrzegach, a nasz rywal występuje w III lidze grupie I.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak trzeba przyznać, że więcej z gry mieli goście ze Skierniewic. W 20 minucie Unia wykonywała rzut wolny. Błąd popełniła nasza obrona po dośrodkowaniu w pole karne i III-ligowiec objął prowadzenie. Do przerwy mimo kilku dobrych okazji z obydwu stron wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra naszego zespołu. Z każdą minutą podopieczni trenera Tomasz Grzywny osiągali przewagę i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 58 minucie po ładnej zespołowej akcji w polu karnym piłkę otrzymał Marcin Bykowski i uderzył mocno w górny róg bramki nie dając golkiperowi Unii żadnych szans na skuteczną interwencję. Kilka minut później piłkę na połowie Unii przejął jeden z graczy Pilicy, dograł na czystą pozycję do Damiana Stanisławskiego, który dopełnił formalności. Mimo kolejnych dobrych okazji do zmiany rezultatu z obydwu stron wynik nie uległ zmianie. Po dwóch porażkach z drużynami III-ligowymi: rezerwami Legii Warszawa oraz Bronią Radom, Pilica odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo nad zespołem z wyższej ligi.
Cieszy z pewnością dobra, otwarta gra oraz to, że stwarzamy sporo okazji do zdobycia bramki. Oby tak dalej!
W kolejnym sparingu zmierzymy się z kolejnym zespołem z III ligi – Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 15 lutego o godzinie 12 w Grodzisku Mazowieckim.

Pilica Białobrzegi - Unia Skierniewice 2:1 (0:1)
Bramki: Bykowski, Stanisławski - Przezak
Pilica: Pieniążek - Klinicki, Karasek, Jaworski, Kencel, Rawski, Michalski, Zawadzki, Dobkowski, Skałbania, oraz Adamczyk (bramkarz), Markiewicz, Kacperkiewicz, Bykowski, Stanisławski, Kucharczyk, Król, Strzałkowski.