• aaanexans.jpg
 • agrana.jpg
 • armex.jpg
 • atom.jpg
 • bnexans.jpg
 • bsb.jpg
 • frubella.jpg
 • gmina.jpg
 • kimex.jpg
 • nexans.jpg
 • powiatbialobrzegi.jpg
 • zapilicze-logo.jpg
 • zbyszko.jpg
 • zykodrog.jpg

Jedenastka XX-lecia Pilicy Białobrzegi

jedenastkapilicaW związku z tym, iż rozgrywki w IV lidze w dalszym ciągu nie zostały wznowione fanpage MKS Pilicy Białobrzegi zorganizował wybór jedenastki ostatniego dwudziestolecia Miejskiego Klubu Sportowego Pilica Białobrzegi.
Przez dwa tygodnie za pomocą fanpage wybierali bramkarza, obrońców, pomocnik jak również napastników. Kibice dokonali również wyboru trenera XX-lecia.
Białobrzeski zespół w ostatnich 20 latach grał zarówno w lidze okręgowej, jak i piatej lidze, ale miał też epizody w trzeciej lidze i najwięcej lat, aż do teraz spędził w czwartej lidze. Przez ten klub przewinęło się kilku zawodników, którzy podczas swojej kariery grali w ekstraklasie, czy na jej zapleczu. Mowa tu o Jacku Kacprzaku (obecny prezes), Mirosławie Siarze, Sebastianie Przyrowskim, czy też Bartłomieju Niedzieli.
Kibice na początek wybierali bramkarza. Niespodzianki nie było. Wybór padł na Adama Bolka. Co prawda nie zaszedł tak daleko jak choćby Przyrowski, ale Bolek grał przez 13 lat w Pilicy. Obecnie trener bramkarzy w klubie i co ważniejsze, burmistrz miasta Białobrzegi. Jednak nie wygrał z racji pełnionej funkcji, ale dlatego, że był w tym klubie niemal zawsze. Zarówno wtedy gdy było źle, jak i teraz, kiedy zespół należy do czołówki ligowej.
W kolejnych dniach kibice wybierali czterech obrońców. Tu również mieli w czym wybierać. Ostatecznie kibice wybrali Michała Janowskiego, Mirosława Siare, Adriana Karaska, Marcina Mazura.
W gronie pomocników też znalazła się bardzo zasłużona czwórka dla klubu z Białobrzegów. Kibice wyróżnili Jacka Kacprzaka, Mariusza Semeniuka, Marcina Rawskiego i Daniela Barzyńskiego. Dwaj pierwsi swego czasu pełnili też rolę trenerów w naszym klubie.
Kibice wybrali też dwóch napastników - Marka Gołębiewskiego i Michała Góreckiego.
Trenerem XX - lecia został zaś Arkadiusz Modrzejewski, który przez 3,5 roku prowadził Pilice w rozgrywkach III jak również IV ligi.
Oto i zwycięski skład (1-4-4-2):
Bramkarz: Adam Bolek
Obrońcy: Michał Janowski, Mirosław Siara, Adrian Karasek, Marcin Mazur
Pomocnicy: Jacek Kacprzak, Marcin Rawski, Daniel Barzyński, Mariusz Semeniuk
Napastnicy: Marek Gołębiewski, Michał Górecki
Trener: Arkadiusz Modrzejewski
W 2022 roku klub będzie obchodził jubileusz 100-lecia powstania. Myślę, że wtedy będziemy dokonywać wyboru najlepszej jedenastki zawodników, którzy występowali w naszym klubie. Kandydatów do wyboru z pewnością nie zabraknie!