Remis z Bronią. W sobotę z Łagowem

bron2020latoW kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej Pilica Białobrzegi zremisowała z III-ligową Bronią Radom 1-1.
Mecz rozegrano na stadionie w Białobrzegach.
Jak na tą fazę przygotowań obydwa zespoły zaprezentowały się dość solidnie.
Pierwsza połowa była z lekką przewagą naszego zespołu. Pilica była częściej przy piłce, konstruowała więcej okazji do zdobycia bramki i pod koniec pierwszej części wykorzystała ten fragment w meczu. Lewą stroną urwał się obrońcom Broni Damian Stanisławski, zagrał w pole karne do Piotra Skałbani, który precyzyjnym uderzeniem dał naszemu zespołowi prowadzenie. Wynik nawet mógł być wyższy, ale golkipera Broni w jednej sytuacji uratowała poprzeczka.

Druga połowa zaczęła się od kolejnych ataków Pilicy, jednak brakowało precyzji przy wykończeniu akcji. Broń wyprowadziła jeden z szybkich kontrataków, który po składnej akcji na bramkę zamienił Śliwiński. Mimo dobrych okazji z obydwu stron wynik nie uległ zmianie.
W drużynie wystąpili nowo pozyskani gracze: Patryk Walasek, Mateusz Gliński oraz Bartłomiej Niedziela.
W sparingu zabrakło Marcina Rawskiego oraz Marcina Pieniążka.
Kolejny sparing Pilica rozegra w Łagowie z miejscowym Łks. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 4 lipca o godzinie 10.
(foto echodnia.eu/Sylwester Szymczak)

Pilica Białobrzegi – Broń Radom 1-1 (1-0)
Bramki: Skałbania - Śliwiński
Pilica: Adamczyk - Król, Walasek, Jaworski, Kencel, Bykowski, Skałbania, Gliński , testowany, Niedziela, Stanisławski oraz Sapała (bramkarz), Karasek, Klinicki, Dobkowski Zawadzki, Kucharczyk, Paterek, Michalski, Strzałkowski