Wysoka wygrana z Huranem. W środę z Kszo

obrazek uniwersalny artykulW kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej Pilica Białobrzegi pokonała IV-ligowy Huragan Wołomin 6-2.
Pierwsza połowa podobnie jak jej druga odsłona w zdecydowanej większości należały do podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Pilica zagrała agresywnie, pressingiem już na połowie rywali, a efekty było widać bardzo szybko. Wynik spotkania otworzył Kacper Klinicki, który wykończył dośrodkowanie Konrada Paterka. Ten sam zawodnik w podobnym stylu zaledwie minutę później zdobył swoją drugą bramkę. Goście odpowiedzieli bramką kontaktową, kiedy to ładnym strzałem zza pola karnego bramkę zdobył jeden z zawodników Huragana. Na 3-1 bardzo ładnym uderzeniem w samo okienko podwyższył Michał Kucharczyk.
Druga połowa również zaczęła się od mocnego akcentu. Wprowadzony w drugiej części gry Damian Stanisławski w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie dał mu żadnych szans, tym samym było już 4-1. Kilka minut później Stanisławski wykończył ładną zespołową akcję zdobywając drugiego gola w tym meczu. Następnie goście zaatakowali odważniej i po jednej z akcji zdobyli drugiego gola. Wynik meczu mocnym strzałem po ziemi ustalił Paterek.
W meczu z Huraganem zagrali nowi zawodnicy: Patryk Walasek, Mateusz Gliński oraz Bartłomiej Niedziela. Testowany był również młodzieżowiec w naszej drużynie, ale na chwilę obecną ciężko powiedzieć czy na stałe zostanie w klubie.
Z różnych przyczyn w tym meczu nie zagrali Marcin Pieniążek, Bartłomiej Michalski oraz Michał Dobkowski.
W środę 15 lipca Pilica zagra kolejny sparing. Tym razem w Ostrowcu zmierzy się z miejscowym Kszo.

Pilica Białobrzegi – Huragan Wołomin 6-2 (3-1)
Bramki: Klinicki 2, Stanisławski 2, Kucharczyk, Paterek
Pilica: Adamczyk – Kencel, Jaworski, Karasek, Klinicki, Niedziela, Gliński, Rawski, Zawadzki, Paterek, Kucharczyk oraz Walasek, Stanisławski, Skałbania, Bykowski, Król, Strzałkowski, testowany