Wygrana z Kszo. Za tydzień z Energią

obrazek uniwersalny artykulW kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej Pilica Białobrzegi pokonała III-ligowy zespół Kszo Ostrowiec 3-1.
Mecz rozegrano w Ostrowcu.
Spotkanie było zdecydowanie najlepszym meczem jaki rozegrali podopieczni trenera Tomasza Grzywny w tym okresie przygotowawczym. Należy podkreślić, że drużyna Kszo znacznie zmieniła skład i powinna liczyć się w walce o wysokie cele w III lidze grupie IV.
Do przerwy nasza gra układała się bardzo dobrze, mimo tego to gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu i tak stan utrzymał się do końca tej części gry. Autorem gola był Szymon Stanisławski (brat Damiana).
W drugiej połowie zarówna jeszcze lepsza gra i skuteczność szybko odwróciły losy tego meczu. Najpierw po zagraniu Adriana Karaska wyrównującą bramkę zdobył Bartek Zawadzki. Prowadzenie dał naszemu zespołowi duet nowych zawodników Kamil Czarnecki i Damian Winiarski. Uderzenie tego pierwszego sparował bramkarz Kszo, ale przy dobitce Winiarskiego był bezradny. Wynik meczu ustalił Konrad Paterek.
W naszym zespole po raz pierwszy zagrali wspomniani wcześniej Kamil Czarnecki i Damian Winiarski z Broni Radom. Obaj będą reprezentować Pilicę w nowym sezonie. Zagrał również Hubert Skrzypek z Laury Chylice.
Kolejny sparing Pilica rozegra w czwartek 23 lipca o godzinie 18.30 w Białobrzegach. Tym razem przeciwnikiem będzie Energia Kozienice.
- Wchodzimy w ostatni etap przygotowań, poniedziałkowy i wtorkowy trening przed meczem nie należał do lekkich, ale zawodnicy coraz lepiej adoptują się obciążeń i środowy mecz był tego dowodem. Bardzo dobrze przygotowane boisko w Ostrowcu pozwoliło na realizację założeń przedmeczowych. Mecz prowadzony na dużym poziomie intensywności. Bardzo duża ilość stworzonych sytuacji bramkowych przez nasz zespół zarówno w pierwszej połowie jak również w drugiej części meczu. Pożyteczna gra z solidnym rywalem, pracujemy dalej – podsumował spotkanie trener Tomasz Grzywna.

Kszo Ostrowiec – Pilica Białobrzegi 1-3 (1-0)
Bramki: S.Stanisławski – Zawadzki, Winiarski, Czarnecki
Pilica: Adamczyk – Król, Karasek, Walasek, Niedziela, Klinicki, Rawski, Michalski, Gliński, Paterek, Stanisławski oraz Bykowski, Zawadzki, Winiarski, Skałbania, Czarnecki, Skrzypek