Wygrana z rezerwami Pogoni. Za tydzień z Prochem

pogonwiosna2021W meczu XXIII kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy radomsko – siedleckiej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie rezerwy Pogoni Siedlce 2-1.
W spotkaniu z rezerwami Pogoni z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Kamil Czarnecki, Mateusz Gliński oraz Bartosz Zawadzki.
Pierwsza połowa była dość statyczna w wykonaniu obydwu zespołów. Mimo to optyczną przewagę posiadali podopieczni trenera Tomasza Grzywny, jednak dość długo nie potrafili jej udokumentować w postaci zdobycia gola. Dopiero w 22 minucie Pilica objęła prowadzenie w tym meczu. Piłkę przejął Bartek Michalski, który krótka zagrał z Michałem Kucharczykiem, ten był dobrze blokowany przez obrońców gości i zagrał do lepiej ustawionego Konrada Paterka, który wymanewrował defensywę Pogoni i strzelił nie do obron, tym samym wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Mimo zdobycia gola, Pilica dążyła do podwyższenia prowadzenie, jednak goście z Siedlec dość skutecznie bronili się do końca pierwszej części spotkania.
Druga połowa to bardzo podobny scenariusz. To nasz zespół był stroną dominującą, przeważał w każdym elemencie gry, jednak dobre okazje na bramkę nie potrafili zamienić m.in. Paterek oraz Winiarski. Goście schowani za podwójną gardą nastawili się na grę z kontry i czekali na swoje szansa. Taka nadarzyła się w 74 minucie, kiedy to po szybko wyprowadzonej kontrze w sytuacji sam na sam z Filipem Adamczykiem znalazł się Mikołajewski i celnym strzałem doprowadził do wyrównania. Mimo straconej bramki nasz zespół wierzył do końca na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, cierpliwie atakował i swoją determinacją doprowadził do ostatecznego rozstrzygnięcia. W 89 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Paterek. W polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył Marcin Bykowski, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce gości. Mimo kilku dobrych okazji w samej końcówce, nasz zespół nie zdołał podwyższyć prowadzenia i ostatecznie Pilica odniosła kolejne, dziewiętnaste zwycięstwo w tym sezonie.
W kolejnym spotkaniu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Prochem Pionki. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 29 maja o godzinie 16.

Pilica Białobrzegi - Pogoń II Siedlce 2:1 (1:0)
Bramki: Paterek 22, Bykowski 89 – Mikołajewski 74
Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek, Karasek, Klinicki, Michalski (67 Bykowski), Rawski, Winiarski, Niedziela (53 Dobkowski), Paterek, Kucharczyk (87 Skrzypek)