Wysoka wygrana z Tygrysem. W piątek z Zamłyniem

Tygrys2021W meczu XXV kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy radomsko – siedleckiej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Tygrys Huta Mińska 5-1.
W spotkaniu z Tygrys z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Maciej Kencel, Bartosz Zawadzki oraz Kamil Czarnecki.
Pierwsza połowa, a właściwie jej pierwsze dwadzieścia minut było niezwykle piorunujące w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Już w 5 minucie po zagraniu Mateusza Glińskiego na strzał zza pola karnego zdecydował się Konrad Paterek, którego strzał nie zdołał wybronić golkiper gości. W 13 minucie było już 2-0. Tym razem w pole karne prostopadłą piłkę posłał Bartek Michalski, w dobrej okazji znalazł się Damian Winiarski, który precyzyjnym strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie. Trzy minuty później kolejna składna akcja naszego zespołu. Po raz kolejny w polu karnym dobrze ustawiony był Winiarski, który zagrał do niepilnowanego Michała Kucharczyka, a temu pozostało jedynie dopełnić formalności. W 18 minucie Pilica rozegrała najlepszą akcję w tym spotkaniu. Tym razem lewą stroną boiska popędził Kacper Klinicki, który z pierwszej piłki odegrał do niezwykle aktywnego w tym meczu Winiarskiego, który chwilę później technicznym strzałem po raz czwarty pokonał bramkarza gości. Później tempo gry wyraźnie opadło, jednak mimo to nasz zespół dążył do zdobycia kolejnych goli, jednak po strzałach m.in. Paterka, Niedzieli czy też Kucharczyka brakowało precyzji.

Druga połowa zaczęła się dość niespodziewanie, bo już w 47 minucie po rzucie rożnych goście za sprawą Panufnika zdobyli bramkę. Później jednak gra wróciła na właściwe tory i to Pilica stwarzała kolejne dobre okazje do podwyższenia prowadzenia. Sztuka ta udała się dopiero w 69 minucie. Tym razem w sporym zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Paterek, który precyzyjnym strzałem zdobył piątą bramkę dla Pilicy w tym spotkaniu. Jak się później okazało mimo dość otwartej gry z obydwu stron wynik meczu nie uległ już zmianie i Pilica odniosła kolejne efektowne zwycięstwo w tym sezonie.
Po meczu okazało się również, że poznaliśmy ostatecznych rywali w walce o awans do III ligi. Oprócz Ząbkovii Ząbki drugim naszym rywalem będzie Mławianka Mława. O tym jaki będzie terminarz baraży dowiemy się niebawem.
W ostatniej kolejce sezonu Pilica zmierzy się na własnym boisku z Zamłyniem Radom. Mecz rozegrany zostanie w piątek 11 czerwca o godzinie 18.
(foto bialobrzegi24.net)

Pilica Białobrzegi - Tygrys Huta Mińska 5-1 (4-0)
Bramki: Paterek 5, 69, Winiarski 13, 18, Kucharczyk 16 – Panufnik 47
Pilica: Adamczyk - Niedziela, Walasek, Karasek (46 Dobkowski), Klinicki (57 Król), Michalski (23 Bykowski), Rawski (63 Skrzypek), Winiarski, Gliński, Paterek, Kucharczyk (77 Strzałkowski).