Wygrana z Ząbkovią. W środę z Mławianką

zabkovia2021W pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Ząbkovię Ząbki 2-0.
W meczu z Ząbkovią nie mógł zagrać Bartłomiej Michalski. Po przerwie spowodowanej kontuzję do kadry meczowej wrócił Kamil Czarnecki.
Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy. W naszej bramce bardzo dobrze spisywał się Filip Adamczyk, który obronił dwa bardzo groźne strzały graczy z Ząbek.
W 10 minucie było 1:0 dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Konrad Paterek strzałem z 16 metrów zaskoczył bramkarza gospodarzy Matrackiego. Po strzeleniu gola, nasza drużyna bardzo mądrze się broniła i do przerwy schodziła z jednobramkową przewagą.

Tuż po przerwie powinno być 2-0 dla Pilicy. Strzał Michała Kucharczyka z najwyższym trudem obronił golkiper gospodarzy. Gospodarze z każdą minutą coraz bardziej nacierali na naszą bramkę jednak nasza obrona spisywała się bardzo dobrze. Bardzo ciekawie było jeszcze w samej końcówce spotkania. W 90 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się wprowadzony w drugiej połowie Michał Dobkowski, ale bramkarz Ząbkovii obronił jego strzał.
W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik przeprowadził rajd przez pół boiska mijając obrońców gości jednego za drugim, dograł do Paterka, który w ostatniej chwili piłkę zostawił innemu rezerwowemu Kamilowi Czarneckiemu, który podwyższył wynik tego meczu. Jeszcze w samej końcówce kolejną dobrą okazję miała Pilica, jednak strzał Czarneckiego minął światło bramki. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Pilica wygrała pierwszy mecz barażowy.
Po meczu zgodnie z regulaminem meczów barażowych strzelano rzuty karne. W nich także lepsi okazali się piłkarze Pilicy.
1:0 Augustyniak, 1:1 Gliński, 2:1 Agnyziak, 2:2 Bykowski, 2:2 Kowalczyk posłał piłkę nad poprzeczką, 2:3 Skrzypek, 3:3 Wiśniewski, 3:4 Klinicki, 3:4 strzał Zycha obronił Filip Adamczyk.
W kolejnym spotkaniu Pilica zmierzy się na własnym stadionie z innym zwycięzcą IV ligi – Mławianką Mława. Mecz rozegrany zostanie w środę 23 czerwca o godzinie 18.
Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.