Porażka z Polonią. W środę z Błonianką

polonia2021W meczu XII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Polonią Warszawa 1-2.
W spotkaniu z Polonią z różnych powodów nie mogli zagrać Igor Korczakowski, Olaf Uziębło oraz Adrian Karasek.
Pierwsza połowa zaczęła się od ataków gości, którzy przez pierwsze dwadzieścia minut byli drużyną więcej operującą piłką, próbującą atakować naszą bramkę, jednak z tych ataków niewiele wynikało, a z minuty na minutę nasz zespół zaczął coraz mocniej napierać na bramkę Polonii. W 30 minucie Pilica objęła prowadzenie w tym meczu. W pole karne dośrodkował Kacper Klinicki do dobrze ustawionego Kamila Czarneckiego, który przy próbie przyjęcia piłki został faulowany w polu karnym i sędzia podyktować rzut karny dla Pilicy. Jego pewnym wykonawcą okazał się Konrad Paterek. Po stracie gola Polonia ruszyła do ataków, jednak nasz zespół bardzo mądrze się bronił i do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie goście z Warszawy dość szybko doprowadzili do wyrównania. W 53 minucie po zespołowej akcji płaskim strzałem popisał się Pazio i piłka wylądowała w siatce Pilicy. Pilica próbowała odpowiedzieć jednak tym razem to goście skutecznie przerywali nasze ataki. W 70 minucie po błędzie naszej linii defensywnej, którą po raz kolejny ubiegł Pazio Polonia wyszła na prowadzenie. Do samego końca spotkania Pilica chciała doprowadzić do wyrównania, jednak defensywa gości nie popełniła już żadnych błędów i tym samym Pilica po raz pierwszy w tym sezonie przegrała spotkanie przed własną publicznością.
Warto dodać, że Polonia była zdecydowanie najlepszym zespołem, który zagrał w tej rundzie w Białobrzegach i z pewnością jest jednym z kandydatów do awansu do II ligi.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Błonianką Błonie. Spotkanie rozegrane zostanie w środę 13 października o godzinie 15.