Porażka ze Świtem. W sobotę z Ursusem

obrazek uniwersalny artykulW meczu XV kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0-3.
W spotkaniu ze Świtem z różnych powodów nie mogli zagrać Filip Adamczyk, Adrian Karasek oraz Igor Korczakowski.
Pierwsza połowa źle zaczęła się dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Już w 7 minucie za sprawą Gajewskiego gospodarze wyszli na prowadzenie. Nasz zespół próbował szybko odpowiedzieć, jednak gospodarze bardzo dobrze bronili dostępu do swojej bramki i do przerwy mimo dobrych okazji z obydwu stron wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa to z każdą minutą coraz większa przewaga naszego zespołu, który momentami wręcz zamykał rywali na własnej połowie. Sporo ożywienia wprowadzili rezerwowi, którzy napędzali ataki biało-czerwonych. W 72 minucie Pilica miała najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu. W polu karnym faulowany był Bartek Niedziela i sędzia podyktował jedenastkę dla Pilicy. Do piłki podszedł zazwyczaj niezawodny Konrad Paterek jednak tym razem jego strzał trafił w słupek. Kilku minut później po rzucie rożnych gospodarze objęli prowadzenie. Precyzyjną główką popisał się ponownie Gajewski i wiadomo było, że ciężko będzie wywieźć z Nowego Dworu jakiekolwiek punkty. W 87 minucie wynik meczu ustalił Długołęcki i tym samym Pilica poniosła czwartą porażkę z rzędu.
Ewidentnie widać, że nie jest to najlepszy czas dla naszego zespołu, jednak należy pamiętać, że zarówno dobre passy jak również te złe kiedyś muszą się skończyć. Miejmy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Panowie głowa do góry!
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na własnym boisku z Ursusem Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 30 października o godzinie 12.

Świt Nowy Dwór – Pilica Białobrzegi 3-0 (1-0)
Bramki: Gajewski 7, 83, Długołęcki 87
Pilica: Natorski – Kencel (80 Imiołek), Walasek, Żurawski, Klinicki (56 Niedziela), Uziębło, Michalski, Rawski (80 Czarnecki), Zawadzki (56 Bykowski), Dobkowski (70 Winiarski), Paterek