Kolejna ligowa porażka. W sobotę z Sokołem

obrazek uniwersalny artykulW meczu XVI kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Ursusem Warszawa 2-3.
W spotkaniu z Ursusem nie mogli zagrać Adrian Karasek oraz Igor Korczakowski.
Spotkanie fatalnie zaczęło się dla Pilicy. Już w 3 minucie błąd naszej defensywy wykorzystał Pyrzyna, który w sytuacji sam na sam pokonał Oskara Natorskiego. Pilica próbowała odpowiedzieć jednak brakowało dokładności przy wykończeniu akcji zespołowych. Goście natomiast groźnie kontrowali i w 33 minucie po jednej z takich akcji podwyższyli prowadzenie za sprawą Strzałkowskiego. W samej końcówce pierwszej połowy bramkę kontaktową zdobył Bartek Niedziela.
Druga połowa zaczęła się od naszych ataków, które raz po raz sunęły na bramkę Ursusa, jednak po raz kolejny brakowało odpowiedniego wykończenia. W 60 minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę przejął nasz golkiper, jednak po udanej interwencji zdaniem sędziego uderzył łokciem w twarz zawodnika gości po czym arbiter podyktował rzut karny i ukarał naszego gracza czerwoną kartką. W bramce pojawił się Filip Adamczyk, jednak nie obronił rzutu karnego wykonywanego przez Kamińskiego. Mimo gry w osłabieniu Pilica dalej dążyła do zmiany rezultatu i udało się to jednak dopiero w samej końcówce, kiedy po strzale Marcina Rawskiego, piłka odbiła się od jednego z defensorów gości i zmyliła bramkarza Ursusa. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu i Pilica poniosła kolejną, piątą już porażkę z rzędu.
Szkoda, bo goście byli dzisiaj jak najbardziej w naszym zasięgu i mogliśmy zdobyć chociażby punkt. Po tej porażce sytuacja w tabeli robi się coraz bardziej nieciekawa i trzeba za wszelką cenę poszukać jeszcze w tej rundzie punktów, które pozwolą spokojnie przepracować okres przygotowawczy.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 6 listopada o godzinie 13.

Pilica Białobrzegi – Ursus Warszawa 2-3 (1-2)
Bramki: Niedziela 45, samobójcza 90 – Pyrzyna 3, Strzałkowski 33, Kamiński 62
Pilica: Natorski – Uziębło (84 Żurawski), Walasek, Kencel, Klinicki, Michalski, Zawadzki (57 Czarnecki), Rawski, Winiarski (60 Adamczyk), Niedziela (84 Dobkowski), Paterek