Remis z Victorią. W środę z Oskarem

sulejowek2022W kolejnym meczu kontrolnym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej w III lidze Pilica Białobrzegi zremisowała z IV-ligową Victorią Sulejówek 2-2.
Spotkanie rozegrano w Białobrzegach.
Pierwsza połowa rozgrywana była w dość szybkim tempie i od razu można było zauważyć, że Victoria będzie wymagającym przeciwnikiem. Prowadzenie objął nasz zespół po akcji Maćka Kencela, który dośrodkował w pole karne, a tam piłkę niefortunnie przeciął jeden z obrońców gości i wpakował do siatki obok interweniującego bramkarza. Victoria mogła doprowadzić do wyrównania, jednak piłka po strzale jednego z zawodników gości została wybita przez naszego obrońcę tuż przed linią bramkową. Po chwili szybka akcja naszego zespołu i faulowany tuż przed polem karnym był Damian Winiarski. Do rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany i precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik tego spotkania. Tuż przed końcem tej części gry po błędzie bramkarza gości mogliśmy zdobyć trzeciego gola, jednak zabrakło dokładnego wykończenia akcji.

Druga połowa to również otwarta gra z obydwu stron, jednak to goście z Sulejówka wykazali się skutecznością i doprowadzili do wyrównania. Najpierw po szybkiej kontrze tym razem jeden z naszych zawodników niefortunnie zmienił tor lotu piłki, a ta wpadła do siatki. Kilka minut później napastnik Victorii w sytuacji sam na sam z Filipem Adamczykiem nie dał mu żadnych szans i doprowadził do remisu. Obydwa zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, jednak zabrakło czasu i mecz zakończył się remisem.
Trzeba przyznać, że Victoria Sulejówek to bardzo poukładany zespół, który chce grać piłką i nieprzypadkowo zajmuje miejsce w czołówce IV ligi. Z taką grą i determinacją może jeszcze sporo w tej lidze rywalom „napsuć krwi”.
W tym spotkaniu po raz kolejny w naszym zespole testowany był Kacper Pankowski z rezerw Radomiaka Radom. Wypadł całkiem nieźle i jest szansa, że pozostanie w naszym zespole na dłużej. W tym meczu miało być testowanych jeszcze dwóch zawodników (środkowy pomocnik i napastnik), ale z powodu odniesionych kontuzji nie mogli zagrać i ciężko tak naprawdę powiedzieć, czy będzie możliwość ich sprawdzenia w innych sparingach.
W tym meczu z powodu kontuzji nie mogli zagrać Bartek Michalski oraz Kamil Czarnecki, który jest już po operacji kolana i czeka go dłuższa przerwa w treningach.
W kolejnym sparingu Pilica zmierzy się z innym IV-ligowcem – Oskarem Przysucha. Mecz rozegrany zostanie w środę 2 lutego o godzinie 18 na stadionie w Białobrzegach.

Pilica Białobrzegi – Victoria Sulejówek 2-2 (2-0)
Bramki dla Pilicy: samobójcza, Winiarski
Pilica: Natorski – Kencel, Walasek, Karasek, Uziębło, Rawski, Zawadzki, Korczakowski, Winiarski, Paterek, Pankowski oraz Adamczyk (bramkarz), Żurawski, Imiołek, Król, Niedziela, Bykowski