Kolejna porażka w lidze. Za tydzień derby z Bronią

mamry2022W meczu XXII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Mamrami Giżycko 1-2.
W spotkaniu z Mamrami z różnych powodów nie mogli zagrać Bartłomiej Michalski, Bartłomiej Niedziela oraz Kamil Czarnecki. Po kontuzji do składu powrócił Konrad Paterek.
Był to debiut ligowy na ławce trenerskiej Mariusza Sawy.
Całe spotkanie rozgrywane było przy silnym wietrze, który znacznie utrudniał warunki do gry w piłkę.
Pierwsza połowa była dość wyrównana z minimalną przewagą Pilicy. Jednak to gospodarze na samym początku mogli objąć prowadzenie. Po strzale głową jednego z zawodników miejscowych piłka zatrzymała się na słupku. Odpowiedź Pilicy mogła być natychmiastowa jednak po strzale Paterka bramkarz gości wybił piłkę na rzut rożny. W 36 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, kiedy to Bucio mocnym strzałem po ziemi pokonał Filipa Adamczyka. Odpowiedź naszego zespołu była dość szybka, kiedy to po indywidualnej akcji wyrównującą bramkę zdobył Paterek. Tuż przed końcem pierwszej połowy dobrej okazji na objęcie prowadzenia nie wykorzystał Damian Winiarski.

Druga połowa zaczęła się od ataków ze strony Pilicy, jednak po raz kolejny okazało się, że nasza dobra gra na niewiele się zdaje i to rywal ponownie po naszym błędzie w 64 minucie za sprawą Łapińskiego wyszedł na prowadzenie. Po stracie gola Pilica ruszyła do ataków, jednak tak naprawdę klarowanych okazji do wyrównania praktycznie nie było, a Mamry bardzo mądrze i skutecznie broniło dostępu do własnej bramki.
Ciężko tak naprawdę powiedzieć, czego brakuje temu zespołowi. Trochę szczęścia, umiejętności czy czegokolwiek innego. Czas to w końcu zmienić!
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się w derbach regionu z Bronią Radom. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 2 kwietnia o godzinie 16 w Białobrzegach.
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.