Wygrana z rezerwami Wisły. W półfinale z rezerwami Legii

wisapuchar2022W meczu ¼ finału forBet Mazowieckiego Pucharu Polski Pilica Białobrzegi pokonały rezerwy Wisły Płock 2-0.
Spotkanie rozegrano w Płocku na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
W meczu z różnych powodów nie zagrali Adrian Karasek, Stanisław Muniak, Bartłomiej Niedziela oraz Kamil Czarnecki.
Pierwsza połowa znakomicie zaczęła się dla podopiecznych trenera Mariusza Sawy. Już w 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Igora Korczakowskiego piłkę z bliskiej odległości głową do bramki skierował Bartek Zawadzki. Jeszcze w tej części gry dobrych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali Marcin Bykowski oraz Kacper Pankowski.
Druga połowa również była pod kontrolą naszego zespołu. W 67 minucie rozstrzygnęły się losy tego meczu. Wprowadzony w drugiej połowie Marcin Rawski zagrał do Pankowskiego, a ten strzałem w długi róg pokonał golkipera gospodarzy. Potem rezerwy Wisły ruszyły do odrabiania strat, jednak robiły to wyjątkowo nieudolnie, a nasz zespół mądrze się bronił i utrzymał korzystny wynik.
W półfinale rozgrywek Pilica zmierzy się na własnym stadionie z rezerwami Legii Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w środę 11 maja o godzinie 17.
Natomiast najbliższe spotkanie ligowe Pilica rozegra w sobotę 23 kwietnia o godzinie 12 na wyjeździe z Gks Wikielec.
(foto wisla-plock.pl)

Wisła II Płock - Pilica Białobrzegi 0:2 (0:1)
Bramki: Zawadzki 13, Pankowski 67
Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek, Klinicki (46 Patarek), Żurawski, Uziębło, Michalski, Korczakowski (61 Rawski), Bykowski (61 Winiarski), Zawadzki (90 Strzałkowski), Pankowski (90 Król)