Porażka z Legionovią. W sobotę z Wissą

legionovia2022W meczu XXVIII kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Legionovią Legionowo 1-2.
W spotkaniu z Legionovią nie zagrali z różnych powodów Adrian Karasek, Kamil Czarnecki oraz Bartłomiej Niedziela.
Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu Pilicy. Już w 11 minucie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym mocnym strzałem popisał się Zjawiński i umieścił futbolówkę w siatce Pilicy. Nasz zespół próbował atakować, jednak goście dobrze doskakiwali do pressingu i na nie wiele pozwalali naszemu zespołowi. W 26 minucie przed dobrą szansą na podwyższenie wyniku stanął Bajdur, jednak jego strzał obronił Oskar Natorski. W 44 minucie po faulu w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę dla gości, którą na bramkę zamienił Mroczek.
Druga połowa była zdecydowanie lepsza. Sporo ożywienia wprowadzili wprowadzeni Marcin Rawski i Kacper Pankowski. W 54 minucie po centrze w pole karne i strzale głową Bartka Zawadzkiego piłka zatrzymała się na poprzeczce. Chwilę później defensorzy z Legionowa wybili piłkę z linii bramkowej. W 76 po kolejnej wrzutce kontaktową bramkę zdobył po strzale głową Maciej Kencel. W 81 minucie Patryk Walasek faulował gracza gości, a że wcześniej miał już na koncie żółtą kartkę Pilica kończyła mecz w osłabieniu. Mimo tego nasz zespół starał się atakować do samego końca jednak nie udało się doprowadzić do remisu.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Wissą Szczuczyn. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 30 kwietnia o godzinie 13.